Szukaj

H7N9 w Chinach: 95 zarażonych, 18 zmarłych

Podziel się
Komentarze0

Chińskie władze donoszą o kolejnym zgonie i 4 nowych przypadkach zarażenia nowym wirusem ptasiej grypy. Tym samym liczba zgonów sięgnęła 18, według informacji rządowej agencji Xinhua. Wirus H7N9 został wykryty do tej pory u 95 osób, głównie we wschodnich Chinach.Ostatnia ofiara to 69-letni mężczyzna z prowincji Zhejiang, który zmarł w piątek po tym, jak zawiodło leczenie. Prowincja Zhejiang donosi w sumie o trzech nowych przypadkach zarażenia – wszyscy pacjenci są w stanie krytycznym.

Prowincja Jiangsu, również na wschodzie, donosi o kolejnym przypadku.

W piątek pojawiły się też pytania odnośnie źródła tego szczepu ptasiej grypy, ponieważ jak stwierdzono, ponad połowa pacjentów nie miała kontaktu z drobiem.


Światowa Organizacja Zdrowia uspokaja, iż nie ma powodów do niepokoju, gdyż nie ma dowodów na to, że wirus przenosi się z człowieka na człowieka.

Micheal O’Leary, przedstawiciel WHO w Chinach, mówi: - Dane z piątku pokazują, że połowa zarażonych ludzi nie miała kontaktu z drobiem, najbardziej oczywistym potencjalnym źródłem infekcji. Jednakże wydaje się, że zarażenie człowiek-człowiek jest bardzo rzadkie.

Chiny poinformowały o pierwszym przypadku infekcji H7N9 u człowieka w marcu.

Komentarze do: H7N9 w Chinach: 95 zarażonych, 18 zmarłych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz