Szukaj

H7N9: 14 osoba zmarła

Podziel się
Komentarze0

Chińska rządowa agencja Xinhua poinformowała w poniedziałek, iż zmarła już czternasta osoba z powodu infekcji nowej ptasiej grypy H7N9, a zaraziły się 3 kolejne. Tym samym liczba odnotowanych infekcji wzrosła do 63. Siedemdziesięciosiedmioletnia kobieta, którą wcześniej przetestowano pozytywnie w kierunku H7N9, zmarła w niedzielę, we wschodniej prowincji Chin, Jiangsu.Chińskie władze potwierdziły w sobotę, że 7-letnie dziecko zaraziło się nowym wirusem ptasiej grypy w Pekinie, co jest pierwszym przypadkiem tej infekcji poza regionem delty Jangcy we wschodnich Chinach, gdzie H7N9 pojawił się po raz pierwszy w ubiegłym miesiącu.


Władze Państwa Środka, nie chcąc powtórki z paniki z 2003, kiedy to wirus SARS (ang. Severe Acute Respiratory Syndrome) zabił ok. 10% z 8000 zarażonych na całym świecie, zapowiedziały całkowitą jawność informacji dotyczących nowego wirusa.

Przypomnijmy, że w 2003 roku chińskie władze próbowały ukryć przed światem pojawienie się SARS.

Chiński Minister Zdrowia powiedział w sobotę, iż w dalszym ciągu nie ma powodów, aby sądzić, że H7N9 przenosi się z człowieka na człowieka.

Komentarze do: H7N9: 14 osoba zmarła

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz