Szukaj

Gambia: szpital leczący AIDS… ziołami

Podziel się
Komentarze0

Gambijski prezydent ogłosił w tym tygodniu, iż planuje wybudować szpital, który będzie oferował ziołową kurację chorym na AIDS, mimo obaw ekspertów o bezpieczeństwo takiej terapii. W szpitalu będzie 1 111 łóżek, informuje agencja Reuters.Już w 2007 roku Yahya Jammeh upierał się, iż znalazł ziołowe lekarstwo na AIDS, budząc tym samym oburzenie zachodnich ekspertów, którzy potępili go za dawanie fałszywej nadziei chorym.

Prezydent jednak dopiął swego: szpital ma być otwarty w 2015 roku.

Planujemy leczyć 10 000 pacjentów HIV/AIDS co sześć miesięcy przy użyciu medycyny tradycyjnej, powiedział w Nowy Rok.

WHO ora ONZ mówią: terapia prezydenta Gambii jest niepokojąca, ponieważ pacjenci mogą przerwać swoje leczenie antyretrowirusowe i tym samym stać się bardziej podatni na infekcję.


W październiku, Jammeh poinformował, iż 68 pacjentów na jego kuracji zostało uleczonych i wypisanych do domu. Była to siódma grupa chorych, odkąd wdrożył terapię 5 lat temu.

Inni afrykańscy liderzy również byli wyśmiewani za nadmiar nadziei pokładanej w medycynie naturalnej jako terapii przeciwko AIDS. Na przykład, byłe władze RPA zostały także skrytykowane za zaprzeczanie istnieniu powiązania między HIV i AIDS oraz przepisywanie takich terapii jak korzeń buraka, zamiast tradycyjnych zatwierdzonych leków.

Proporcje HIV w Gambii są relatywnie niskie, w porównaniu do innych państw Afryki, podaje ONZ.

Yahya Jammeh doszedł do władzy w Gambii w bezkrwawym zamachu wojskowym w 1994 roku. Oskarżany jest jednak przez obrońców praw człowieka o nadużycia w okresie swej kadencji. Ostatnio także zwrócił na siebie międzynarodową uwagę po skazaniu więźniów na śmierć przez rozstrzelanie.

Komentarze do: Gambia: szpital leczący AIDS… ziołami

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz