Szukaj

Francja ułatwia badania nad embrionalnymi komórkami macierzystymi

Podziel się
Komentarze0

Sąd Najwyższy we Francji w ubiegłym tygodniu wydał wyrok, który ułatwia prowadzenie badań nad ludzkimi embrionami i komórkami macierzystymi, o ile naukowcy ściśle stosują się do zasad, które zabraniają prób klonowania.Dominujący we Francji Kościół rzymskokatolicki aż do tej pory hamował badania nad embrionalnymi komórkami macierzystymi, według prawa z 2011, które zezwala na ich prowadzenie jedynie za pozwoleniem narodowej agencji biomedycyny.

Nowe prawo, które wspierali rządzący we Francji socjaliści oraz ich sojusznicy, stanowi, że zezwolenie narodowej agencji biomedycyny nie będzie już potrzebne, choć w dalszym ciągu badania te muszą przestrzegać ściśle określonych reguł.


Sąd Konstytucyjny orzekł, że prawo zostało zatwierdzone, tym samym odrzucając sprzeciwy konserwatywnych ustawodawców.

Komórki macierzyste mają zdolności do samoregeneracji oraz namnażania, przy jednoczesnym zachowywaniu zdolności do transformowania się w każdy typ komórki.

Badacze na całym świecie od ponad dekady prowadzą prace naukowe nad komórkami macierzystymi z różnych źródeł, mając nadzieję, że w ten sposób uda im się znaleźć terapie na wiele różnych chorób.

Komentarze do: Francja ułatwia badania nad embrionalnymi komórkami macierzystymi

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz