Szukaj

FDA zatwierdza nowy lek na białaczkę

Podziel się
Komentarze2

Food and Drug Administration (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) zaakceptowała na mocy przyspieszonego procesu zatwierdzenia dożylny lek na szpiczaka mnogiego - Kyprolis. Lek ten, opracowany przez koncern farmaceutyczny Onyx, może być zastosowany jedynie u osób, które bezskutecznie leczyły się już przynajmniej dwoma innymi środkami, takimi jak Velcade, Revlimid lub Thalomid. Wówczas Kyprolis może być dla tych pacjentów ostatnią szansą.„Postęp w rozwoju leków na szpiczaka mnogiego w ciągu ostatniej dekady, zachęcił nas do podjęcia pozytywnej decyzji w sprawie Kyprolis,” wyjaśnił dr Richard Pazdur z biura produktów medycznych FDA.

Szpiczak mnogi to rodzaj nowotworu, który dotyka komórek plazmatycznych w szpiku kostnym. Jest chorobą zazwyczaj śmiertelną, ale występuje stosunkowo rzadko.


Jak podaje American Cancer Society, w 2012 roku zostanie zdiagnozowanych 21 700 przypadków zachorowań, a około 10 710 osób umrze z powodu tej choroby.

Badania kliniczne na 266 pacjentach pokazały, że w wyniku leczenia Kyprolisem nowotwór skurczył się lub został wyeliminowany u 23% osób w okresie krótszym niż 8 miesięcy.

Komentarze do: FDA zatwierdza nowy lek na białaczkę (2)

piroania
piroania 19-04-2016 16:03

Rozpoznanie spiczaka mnogiego

2

Moja mama jest osobą po 60-tym roku życia i ma podejrzenie spiczaka mnogiego. Jakie badania dadzą ostateczną diagnozę i jakie jest leczenie?... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze