Szukaj

Dużo czasu spędzonego przed ekranem telewizora lub komputera może uszkodzić serce

Podziel się
Komentarze0

Według naukowców spędzanie zbyt dużej ilości czasu przed ekranem telewizora lub komputera powoduje, że serce potrzebuje więcej czasu do unormowania swojego funkcjonowania po wysiłku fizycznym.


W najnowszym badaniu, którego wyniki opublikowano 17 stycznia w czasopiśmie Heart Asia, udział wzięło ponad 2000 Amerykanów po 30 roku życia, którzy nie mieli chorób serca. Uczestnicy wykonywali 8-minutowe ćwiczenia na bieżni ruchomej, które pozwoliły naukowcom określić, jak długo zajmuje ich sercom przywrócenie normalnego tempa aktywności po intensywnym wysiłku.

Serca osób spędzających więcej czasu przed telewizorem oraz komputerem potrzebowały więcej czasu do przywrócenia normalnego rytmu, nawet gdy naukowcy wzięli pod uwagę inne możliwe czynniki, próbując zmniejszyć ich wpływ na statystyki.


Według dra Jien-Jiun Chena z Tajwańskiego Uniwersytetu Narodowego w Douliou, tak samo działo się w przypadku osób, które ćwiczyły mało lub wcale.

Z innych przeprowadzonych badań wynika, że duża ilość czasu spędzona przed monitorem lub telewizorem związana jest z otyłością, zaburzeniami metabolizmu cukru we krwi oraz z zespołem metabolicznym, które wpływają z kolei na wzrost ryzyka wystąpienia chorób serca - zauważają w komunikacie prasowym czasopisma autorzy najnowszego badania.

Jak dodają, w porównaniu do innych czynności typowych dla siedzącego trybu życia, spędzanie czasu przed ekranem zużywa jeszcze mniej energii niż czytanie, pisanie czy jazda samochodem.

Komentarze do: Dużo czasu spędzonego przed ekranem telewizora lub komputera może uszkodzić serce

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz