Szukaj

Choroba Alzheimera: liczba chorych może się potroić do 2050 roku

Podziel się
Komentarze0

Liczba ludzi z chorobą Alzheimera ma się potroić w ciągu kolejnych 40 lat, według badania zamieszonego w Neurology. Współautorka badania, dr Jennifer Weuve z Rush Institute for Healthy Aging na Rush University Medical Center w Chicago, mówi: ten wzrost będzie skutkiem starzenia pokolenia baby boom.Będzie wielkim ciężarem dla społeczeństwa, upośledzając coraz większą liczbę ludzi i stawiając wyzwania przed opiekunami oraz systemami zdrowotnymi krajów, kontynuuje badaczka. Nasze badanie podkreśla, iż pilnie potrzebujemy większej ilości prac, terapii oraz strategii prewencyjnych.

W swoich analizach, naukowcy przyjrzeli się danym na temat 10 803 Afroamerykanów oraz ludzi pochodzenia kaukaskiego, żyjących w Chicago, w wieku 65 lat i więcej, z okresu 1993 – 2011.


Z uczestnikami przeprowadzano ankiety i badano ich pod kątem demencji co 3 lata. Pod uwagę wzięto także wiek, rasę i wykształcenie.

Dane skorelowano z indeksem zgonów w USA, wykształcenia oraz danymi na temat proporcji populacji USA teraz i w przyszłości.

Okazało się, że całkowita liczba chorych na Alzheimera w 2050 roku może wynieść nawet 13,8 mln. Dla porównania, w 2010 roku zanotowano 4,7 mln chorych.

Około 7 mln tych, którzy zachorują, będzie miało 85 lat lub więcej w 2050.

Weuve mówi: nasze projekcje posłużyły się najbardziej aktualnymi danymi. Ale podobne obliczenia przeprowadzono 10 lat temu. Wszystkie te przewidywania mówią o dramatycznej przyszłości. Powinniśmy się na to przygotować.

Komentarze do: Choroba Alzheimera: liczba chorych może się potroić do 2050 roku

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz