Szukaj

Chirurg z Gatineau przeprowadził zupełnie nowe badania na górze Mount Everest

Podziel się
Komentarze0

Badanie przeprowadzone na najwyższym szczycie w Himalajach przez chirurga z Gatineau, są całowicie nowymi badaniami i miały na celu lepsze zrozumienie efektów braku tlenu na aterie w ciele ludzkim. Badania przeprowadził doktor Patrice Nault, chirurg naczyniowy ze szpitala w Hull.Efekty jego pracy już teraz budzą wielkie zainteresowanie w łonie społeczności lekarskiej. Doświadczenia zostały zrealizowane na 13 członkach ekspedycji, w drodze do obozu rozbitego na Mount Everest, na 5300 metrze wysokości, w marcu i kwietniu 2009 roku. Badania te otwierają jeszcze nie ekplorowany teren medycyny.

Góra Mount Everest była sceną dla licznych ekperymentów medycznych dotyczących serca ludzkiego oraz krwi alpinistów. Nawet Viagra została przetestowana na tym szczycie. Ale, co ciekawe, badania nie objęły arterii, które są przecież preferowaną dziedziną pana doktora Nault.

Zobacz również:W przebiegu wyprawy, doktor Patrice Nault oraz jego asystentka, Karina Audet, musieli bardzo dokładnie mierzyć wyniki wszystkich alpinistów. Lekarze pracowali więc na wielkim aparacie, który osiąga, w przybliżeniu, wielkość walizki, czyli tak zwany echograf Doppler, który został przetransporotwany na plecach himalajskiego jaka i szerpy (tragarza wysokogórskiego).

Jednakże na tę chwilę, z zebranych danych ciężko wyciągać jakiekolwiek wnioski. Dla pana Nault ta wyprawa była drugą ekspedycją naukową w celach medycznych na takiej wysokości. Rezultaty jego pierwszych badań, przeprowadzonych na Kilimandżaro w 2006 roku, były opublikowane w prestiżowym piśmie Wilderness and Environmental Medicine.

Komentarze do: Chirurg z Gatineau przeprowadził zupełnie nowe badania na górze Mount Everest

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz