Szukaj

Algi poprawiają wyniki cholesterolu

Podziel się
Komentarze0

Badacze odkryli, że ekstrakt z alg może stać się kluczem do regulacji układu krążenia. W badaniu udało się udowodnić, że spożycie alg wpływa korzystnie na cholesterol u modeli zwierzęcych. Leki do zwalczania wysokiego poziomu cholesterolu w osoczu, takie jak statyny i inne suplementy diety, przede wszystkim funkcjonują poprzez obniżenie poziomu gęstości lipoprotein (LDL) lub "złego cholesterolu”.Ostatnie badania nad ProAlgaZyme zostały opublikowane niedawno w Journal of Nutrition and Dietary Supplements.

"Cholesterol ma kluczowe znaczenie dla chorób serca" - podkreślili badacze.

"Bardzo niewiele składników spożywczych ma wpływ na poprawę wyników związanych z cholesterolem, ale okazało się, że wyciąg z alg jest jednym z tych produktów, którego pozytywny wpływ na cholesterol jest niezaprzeczalny. U zwierząt badania przyniosły pożądane skutki. Jeśli ten wynik zostanie powtórzony u ludzi, może okazać się, że będzie to krok milowy w walce z chorobami serca” - wyrazili nadzieję.


ProAlgaZyme, przezroczysty płyn, był podawany zwierzętom jako jeden z napojów do picia w trakcie czterech tygodni badań.

Oprócz zwiększenia poziomu „dobrego cholesterolu” (HDL), grupa badaczy zauważyła też, że algi mogą także zmieniać ekspresję genów zaangażowanych w mechanizm odwrotnego transportu cholesterolu. Choć naukowcy nie wiedzą dokładnie, jak proces może wyglądać u ludzi, są pełni nadziei, że przyniesie on podobne efekty.

"Musimy jeszcze zbadać jak działają algi, kiedy stosuje się je dłużej niż jeden miesiąc. Dlatego zanim przejdziemy do badań na modelach ludzkich, musimy się upewnić, że długoterminowe leczenie zwierząt tą metodą nie wpływa niekorzystnie na żaden z ich układów. Ostatnie badania to  krok w dobrym kierunku, ponieważ zwiększenie stężenia HDL pozwala na zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia” - podkreślili naukowcy.

Komentarze do: Algi poprawiają wyniki cholesterolu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz