Szukaj

AIDS w RPA: 25% nastolatek zagrożonych

Podziel się
Komentarze0

Ministerstwo Zdrowia Republiki Południowej Afryki podaje, że zaledwie 4% nastolatków w RPA jest dotkniętych HIV. Natomiast prawdziwy niepokój budzi sytuacja młodych dziewcząt: ¼ z nich jest seropozytywna.Minister Zdrowia RPA powiedział w wywiadzie dla The Soweta: - Oczywiste jest, że to nie młodzi chłopcy sypiają z tymi dziewczętami, ale mężczyźni dojrzali. Nawołuję, aby starsi mężczyźni przestali interesować się młodymi dziewczętami.

Ministerstwo Zdrowia Republiki Południowej Afryki podaje także, iż 94 000 nastolatek zaszło w niechcianą ciążę w 2011 roku. Najbardziej szokujący jest fakt, że niektóre dziewczęta nie miały jeszcze nawet 10 lat.


RPA jest krajem, w którym żyje najwięcej ludzi zarażonych wirusem HIV na całym świecie, mimo że liczba zgonów z powodu AIDS stale spada.

Według oficjalnych statystyk, 6 mln ludzi z 50-milionowej populacji RPA żyje z wirusem HIV, co jest jednym z największych poziomów w skali światowej.

RPA dzierży także rekord światowy w terapii antyretrowirusowej, z której korzysta 1,7 mln osób.

Ministerstwo Zdrowia Republiki Południowej Afryki podjęło ostatnio działania, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby pośród młodzieży i dzieci, w tym dobrowolne testy na obecność wirusa oraz dystrybucja prezerwatyw w szkołach.

Komentarze do: AIDS w RPA: 25% nastolatek zagrożonych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz