Szukaj

Fotoodmładzanie: młody wygląd bez skalpela

Podziel się
Komentarze0

Upływający czas odgryza się zębem na naszym ciele, a oznaki starzenia najbardziej widoczne są na twarzy. Jednakże nie są to tylko zmarszczki, równie często mamy do czynienia z piegami, plamami i przebarwieniami, które powstały pod wpływem słońca.

Fotoodmładzanie: młody wygląd bez skalpela

Wiatr czy mróz na naszą skórę ma także negatywne oddziaływanie, pod ich wpływem naczynka się rozszerzają lub pękają. Skóra traci swą naturalną sprężystość. Te wszystkie procesy nazywamy fotostarzeniem się skóry. Współczesna medycyna estetyczna pozwala nam jednak wyeliminować te problemy w znakomitej większości, a na ratunek przychodzi nowoczesna laseroterapia.

Lecznicze światło dla pięknej skóry

W jaki sposób działa laser i jakie procesy skutkują odmłodzeniem wyglądu? – Zasada działania lasera opiera się na zjawisku reakcji na światło o odpowiedniej długości fali. Światło emitowane przez laser absorbowane jest przez tzw. chromofory w skórze i następnie dochodzi do wytworzenia ciepła. Odpowiednia struktura skóry poddana działaniu światła rozpoczyna swój naturalny proces regeneracji i leczenia – tłumaczy Dominika Jasik, kosmetolog z Gabinetu Kosmetologii Estetycznej CYKAS w Poznaniu.


W wyniku działania wiązki światła lasera, włókna kolagenowe ulegają skróceniu i przebudowaniu, co skutkuje ujędrnieniem skóry i wygładzeniem drobnych zmarszczek. Ponadto, rozszerzone pory się zmniejszają, popękane naczynka się niwelują, a także usuwane są przebarwienia powstałe w wyniku słońca czy rumień.


Młodość bez skalpela

Fotoodmładzanie pozwala cofnąć oznaki upływu czasu w sposób bezpieczny. – Wiele pań chciałoby zachować młody wygląd, jednakże obawia się inwazyjnych zabiegów. Fotoodmładzanie, czyli termolifting pozwala nam odmłodzić skórę w sposób nieinwazyjny. Jest o wiele bezpieczniejszy od dermabrazji laserowej czy peelingu, podczas których zdzierana jest cała warstwa naskórka. W przypadku fotoodmładzania tak się nie dzieje, a po zabiegu można używać własnych kosmetyków – mówi Dominika Jasik, kosmetolog i dodaje, że warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej, gdy zauważymy pierwsze oznaki fotostarzenia się skóry. Wtedy zabieg przyniesie jeszcze lepsze efekty w postaci ujędrnionej i gładszej cery. Zabieg jest bezbolesny i trwa ok. godzinę.

Pielęgnacja po zabiegu

Fotoodmładzanie nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po samym zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk, a po kilku dniach naskórek będzie się złuszczać. Zabieg fotoodmładzania najlepiej przeprowadzać w miesiącach jesienno-zimowych, gdyż bezpośrednio po naświetlaniu, skóra nie powinna być poddana działaniu promieni słonecznych. – Nawet w miesiącach jesienno-zimowych po zabiegu powinniśmy stosować kremy z wysokimi filtrami, by w odpowiednim stopniu ochronić skórę przed słońcem – radzi Dominika Jasik.

W zależności od typu skóry, po zabiegu może ona być wysuszona, dlatego termolifting można uzupełnić zabiegami nawilżającymi. Dla uzyskania najlepszego efektu, powinno się poddać serii 4-6 zabiegów w odstępach ok. trzytygodniowych.

Komentarze do: Fotoodmładzanie: młody wygląd bez skalpela

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz