Szukaj

Przestępcy potrzebują zintegrowanej i ciągłej opieki psychiatrycznej

Przestępcy z problemami psychicznymi potrzebują ulepszonego i ciągłego dostępu do opieki medycznej, zgodnie z pierwszymi studiami nad systematyczną opieką lekarską nad przestępcami w całym systemie prawa karnego. Najnowszy raport Uniwersytetu Plymouth i Centrum Zdrowia Psychicznego sugeruje, że więzienie oraz wyroki w ramach społeczności lokalnej dostarczają najlepszych rozwiązań w tej kwestii.Jeżeli ulepszenie opieki psychiatrycznej ma przyczynić się do przerwania błędnego kręgu przestępczości, bezrobocia oraz złego stanu zdrowia, powinno się zaryzykować podjęcie nowych możliwości rozwoju innowacyjnych rozwiązań z zakresu opieki zdrowotnej.

Przeprowadzone przez Care for Offenders: Continuity of Access badania pokazują, że wsparcie przestępców z problemami zdrowia psychicznego znacząco spada, jeżeli chodzi o dostępność leczenia dla osób uzależnionych.

Zgodnie ze spostrzeżeniami przestępców, w więzieniu jest niski poziom opieki medycznej w zakresie problemów zdrowia psychicznego, w porównaniu z wysoką częstotliwością kontaktów ze specjalistą ds. narkotyków, zwłaszcza u osób zażywajacych heroinę.


Analizy danych pozyskanych z wywiadów wykazują, że to właśnie przestępcy przyczyniają się do obniżenia zainteresowania taką opieką, nie zawsze rozumiejąc w jaki sposób opieka medyczna mogłaby pomóc im w osiągnięciu takich celów jak znalezienie mieszkania, zatrudnienia czy nawiązywanie relacji z innymi.

Badacze przesłuchali 200 przestępców, odwiedzając posterunki policji, sądy, więzienie oraz kuratorów, w celu udokumentowania potrzeb zdrowotnych przestępców, a także zapewnianej im opieki.

Raport stwierdza, że współpraca i różnorodność usług obecnie rozwijanych w Anglii powinna dostarczać trwałą opiekę, a nie wyłącznie zwracać uwagę ludzi na istniejące, pod presją, specjalistyczne usługi dotyczące zdrowia psychicznego.

Dr Richard Byng zauważa: wiemy, że z dostępem do leczenia i z kontynuacją opieki medycznej w przypadku przestępców nie jest dobrze. Wielu z nich nie ufa służbom publicznym lub nie chce się przyznać do tego, że ma problemy ze zdrowiem psychicznym. Nie wystarczy zwrócić uwagę osób z mentalnymi problemami w stronę usług z zakresu zdrowia psychicznego. Musimy pracować z przestępcami w więzieniu bądź będącymi pod nadzorem kuratora, ażeby pomóc im w podjęciu kroków mających na celu poprawę ich zdrowia, równorzędnie ze wspieraniem w poszukiwaniu miejsca zamieszkania, zatrudnienia i związku.

Komentarze do: Przestępcy potrzebują zintegrowanej i ciągłej opieki psychiatrycznej

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz