Szukaj

Nadwaga i depresja przyczynami uczucia senności w ciągu dnia

Trzy przeprowadzone i opublikowane ostatnio badania na kontynencie amerykańskim wykazały, że nadwaga przyczynia się do powstawania uczucia zmęczenia u ludzi z nadmiarem kilogramów oraz zwiększa podatność na uleganie wypadkom. Bezsprzecznie uznano, że otyłość oraz depresja to dwie główne przyczyny odczuwania zmęczenia w ciągu dnia.Ponadto, badania na 1,741 dorosłych jednoznacznie wykazały, że nadwaga oraz nadmierny stres emocjonalny powodują „epidemię” pragnienia oddania się w ramiona Morfeusza.

Niewystarczająca ilość snu oraz problemy z nocnym odpoczynkiem mają natomiast związek z wysokim ciśnieniem krwi, chorobami serca, przypadkami wylewów, depresją, cukrzycą, nadwagą i wypadkami w miejscu pracy.

W związku z tym naukowcy uważają, że w przypadku nadwagi i odczuwania ciągłego smutku, problemy z zasypianiem powinny być priorytetami w działaniach mających na celu zapobiegnięcie medycznym komplikacjom.


Kolejne badania, w których wzięły udział 222 osoby, potwierdziły występowanie nadmiernej senności u bardzo wielu ludzi w porze od wschodu do zachodu słońca.

Zaobserwowano, że u tych uczestników badań, którzy odczuwali częstą senność w porze codziennych aktywności, spadek wagi znacząco przyczynił się do zmniejszenia senności w ciągu dnia.

Trzecie badania, przeprowadzone na grupie 103 ochotników, również nie pozostawiły żadnych wątpliwości co do tego, że nadwaga i bezsenność są nieodłącznym towarzyszem ponadnormatywnej senności w ciągu dnia.red.: Iwona Trojan

Komentarze do: Nadwaga i depresja przyczynami uczucia senności w ciągu dnia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz