Szukaj

Zaburzenia erekcji a miażdżyca

Przyczyną wystąpienia problemów z erekcją może być kilka. Zdarza się,że czasami na przyczynę składa się kilka powodów na przykład zaburzenia emocjonalne, przyjmowanie niektórych leków, cukrzyca. W poniższym artykule zajmiemy się wpływem miażdżycy na osiąganie wzwodu.

Zaburzenia erekcji a miażdżyca

Miażdżyca to choroba w której dochodzi do pogrubienia ścian tętnic i przy tym utraty ich elastyczności. Powodem zwężenia światła naczyń od wewnątrz jest powstanie tzw. blaszek miażdżycowych. Głównym problemem w wypadku miażdżycy jest fakt, iż atakuje ona naczynia wieńcowe oplatające serce wywołując chorobę wieńcową.

Zdarza się, że u mężczyzny bez względu na wiek rozpoczyna się wapnienie naczyń (miażdżyca) schorzenie to dotyka nie tylko naczyń serca, jak już wcześniej wspomniano ale także może rozwijać się w członku. Czasami powodem rozwijania się miażdżycy jest uraz miednicy, kiedy to dochodzi do obkurczenia się tętnic prącia i ograniczenia przepływu krwi i zdolności erekcyjnej.

Czynniki rozwoju miażdżycy

Czynniki mogące przyczynić się do rozwoju miażdżycy tętnic prącia to między innymi:

  • Wysokie ciśnienie krwi;
  • Zwiększona zawartość tłuszczu we krwi;
  • Cukrzyca;
  • Palenie papierosów.

Ogromnym problemem w wypadku tego schorzenia jest fakt, iż rozwija się ona bardzo powoli, przez co osoba nią dotknięta zauważa objawy zbyt późno.  Pierwszą oznaką miażdżycy mogą być zaburzenia erekcji. Dlatego nie należy wstydzić się trapiących dolegliwości i jak najszybciej udać się do lekarza. Już wizyta u urologa może wykryć choroby naczyń wieńcowych serca i przyspieszyć leczenie. Lekarz urolog, który zauważy niepokojące objawy skieruje pacjenta na specjalistyczne badania do lekarza kardiologa.

Zdarza się, że kłopoty ze wzwodem powoduje sytuacja odwrotna niż zwężenie naczyń krwionośnych. W trakcie erekcji naczynia krwionośne zwężają się i krew zostaje zatrzymana w ciałach jamistych. W wypadku gdy mechanizm zwężenia nie działa poprawnie, krew odpływa z ciał jamistych i nie następuje wzwód. Czynnikiem odpowiedzialnym może być osłabienie tkanki łącznej lub komórek mięśniowych.

W wypadku miażdżycy nie należy samemu stosować środków farmakologicznych, bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutom. Można tylko zaszkodzić własnemu organizmowi i zaostrzyć stan chorobowy. Lekarz na pewno dobierze odpowiednią metodę pozwalającą na nowo cieszyć się udanym życiem seksualnym.

Komentarze do: Zaburzenia erekcji a miażdżyca (2)

wojtas
wojtas 24-04-2012 09:54

Dobra jest arginina

1

Próbowaliście argininy? Bardzo dobry na problemy miażdżycowe i "erekcyjne" jest taki preparat argininowy ProArgi 9 amerykańskiej firmy Synergy. Mój kuzyn z Toronto bardzo sobie tym pomógł. działa też na nadciś... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
piotrek1976
piotrek1976 21-07-2011 22:22

jest ratunek

1

okzało się,że mam zmiany miażdżycowee w okolicach prącia!zbadjcie się!pomaga zabieg przepychania tętnic!pomogło mi!... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze