Szukaj

Zakończyła się akcja Pampers i UNICEF

Podziel się
Komentarze0

Sukces akcji „1 paczka = 1 szczepionka” - dziękujemy!dzięki polskim rodzicom ponad 4 miliony szczepionek przeciw tężcowi pomoże chronić życie maluchów w Afryce. Rozpoczęta na początku czerwca akcja Pampers i UNICEF „1 paczka = 1 szczepionka” przyniosła wspaniałe rezultaty - do końca sierpnia udało się zebrać środki, które pozwolą na zakup ponad 4 milionów szczepionek przeciwko tężcowi - chorobie, która na świecie co trzy minuty zabija jedno dziecko.Dzięki UNICEF szczepionki trafią do najbardziej potrzebujących krajów Afryki, m.in. Konga, Angoli, RPA, Wybrzeża Kości Słoniowej, Etiopii, Gwinei Równikowej, Kenii, Liberii, Nigerii, Mali, Mauretanii, Sierra Leone i Tanzanii. Taka liczba szczepionek pozwoli uratować tysiące ludzkich istnień Pampers i UNICEF serdecznie dziękują za wsparcie akcji - to dzięki zaangażowaniu i ofiarności polskich rodziców udało nam się osiągnąć tak wielki sukces. DZIĘKUJEMY!

W walkę z tężcem zaangażowała się również Pani Małgorzata Foremniak - Ambasador Dobrej Woli UNICEF, która w marcu odwiedziła Demokratyczną Republikę Konga, gdzie przekonała się o skali problemu i zapoznała z programami szczepień prowadzonymi przez UNICEF.

Zobacz również:Pampers dołączył do UNICEF, aby ratować życie nowo narodzonych maluchów i ich mam w najbiedniejszych krajach świata. Ogólnoświatowa akcja "1 paczka = 1 szczepionka", która po raz pierwszy została przeprowadzona 2 lata temu w Wielkiej Brytanii, pozwoliła do tej pory marce Pampers przekazać UNICEF środki pozwalające na zakup ponad 50 milionów szczepionek przeciwko tężcowi. Zdaniem Magdaleny Hernandez, Dyrektor Wykonawczej UNICEF Polska, wsparcie udzielone organizacji przez markę Pampers pozwoliło pomóc milionom dzieci i matek na świecie.

Tężec to śmiertelna choroba zagrażająca noworodkom i ich mamom w najbiedniejszych rejonach świata. ONZ zaliczyła tężec do grupy czterech chorób zakaźnych będących największymi zabójcami dzieci poniżej 5 roku życia. W krajach rozwijających się śmiertelność noworodków zarażonych tą chorobą sięga 100%. Jedynym skutecznym sposobem zapobiegania tężcowi jest szczepionka.Więcej informacji:

Agnieszka Szczepańska Zofia Dulska
Instytut Pampers UNICEF Polska
Tel: 022 590 83 08 Tel. 022 656 66 43
Kom: 0 668 45 83 08 Kom. 0 509 302 275
e-mail: szczepanska.ae@pg.com e-mail: zdulska@unicef.pl


Emilia Hahn
Agencja PR Partner of Promotion
Tel: 022 858 74 58 w. 103
e-mail: e.hahn@partnersi.com.pl

Komentarze do: Zakończyła się akcja Pampers i UNICEF

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz