Szukaj

Niemowlęta oglądające telewizję wolniej uczą się mówić

Podziel się
Komentarze0

Naukowcy z USA dowiedli, że niemowlęta w wieku od 8 do 16 miesięcy oglądające programy rzekomo mające przyspieszyć ich rozwój, wolniej uczą się mówić - informuje pismo "Journal of Pediatrics". Wśród młodych rodziców panuje moda, napędzana dobrym marketingiem producentów edukacyjnych DVD dla dzieci, zgodnie z którą oglądanie przez maluchy programów edukacyjnych prowadzi do ich szybszego rozwoju intelektualnego.Naukowcy z University of Washington i Seattle Children's Hospital Research Institute udowodnili, że może być wręcz przeciwnie.

Podczas ich eksperymentu maluchy mające zwyczaj oglądać płyty DVD z programami dla najmłodszych dzieci, rozumiały znaczenie około 6-8 słów mniej niż te niemowlaki, które nie oglądały telewizji. Na słownictwo dzieci w wieku od 17 do 24 miesięcy oglądanie takich programów nie wywierało żadnego - ani pozytywnego, ani negatywnego, wpływu.


Naukowcy podkreślają, że to rodzice i opiekunowie są pierwszymi i najlepszymi nauczycielami dziecka, instynktownie dostosowują ton głosu, spojrzenie i inne sygnały pozawerbalne tak, żeby wspomóc zrozumienie mowy przez dzieci.

Komentarze do: Niemowlęta oglądające telewizję wolniej uczą się mówić

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz