Szukaj

Wege - to nie dla mnie

Komentarze do: Weganizm: fakty i mity
Odpowiedz w wątku
lukas_g
lukas_g 08-07-2016 08:58

bez mięsa nie dam rady

Danutta
Danutta 18-07-2016 12:05

Jestem weganką od 6 lat i jakoś daję radę żyć bez mięsa. Kiedyś faktycznie, uwielbiałam mięso i trudno było mi sobie wyobrazić, że mogło by go w mojej diecie zabraknąć. A teraz kilka lat nie jem mięsa i wcale za nim nie tęsknię.

Dorris
Dorris 18-07-2016 12:15

Weganizm to styl życia charakteryzujący się nie wykorzystywaniem innych zwierząt. Nie spożywamy mięsa i innych produktów, których zdobycie wymaga zabicie zwierzęcia. Unikamy również nabiału. Weganizm jedynie pozornie wydawać się może niedoborowy, bo istnieje przeświadczenie, że mięso i nabiał są bardzo ważną częścią diety. Jednakże wegański sposób odżywiania zapewnia organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a jego stosowanie nie niesie za sobą zagrożenia dla zdrowia.

Kolombo
Kolombo 18-07-2016 12:18

Nie wyobrażam sobie mojej codziennej diety bez mięsa. Wszelkiego rodzaju wołowina, wieprzowina czy drób muszą gościć na moim talerzu. Człowiekowi potrzebne jest mięso do prawidłowego funkcjonowania. W końcu porządny posiłek potrafi dać energię na cały dzień. Mam wtedy siłę do dalszej pracy, a ograniczenie mięsa byłoby dla mnie nie do wytrzymania.

Mariola2016
Mariola2016 18-07-2016 12:28

Dieta wegańska opiera się na tych samych grupach pokarmowych co naturalna dieta wegetariańska, z wyłączeniem nabiału. Podstawą naszej diety są warzywa, owoce, zboża. Do tego orzechy, grzyby i rośliny strączkowe. Uważam, że to w zupełności wystarczy,a by cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Na diecie wegańskiej nie czuję głodu, a przede wszystkim nie czuję się tak ociężała, a po zjedzeniu mięsa zawsze się tak czułam. Zrezygnowałam z mięsa raz na zawsze i jestem z tego faktu bardzo zadowolona. To była najlepsza decyzja w moim życiu.

Jambo
Jambo 18-07-2016 12:42

Zastanawiam się właśnie czy nie przejść czasem na weganizm. Czytałem dużo pozytywnych opinii na temat tego stylu żywienia. Nie jestem wielkim miłośnikiem mięsa i dla mnie może go w ogóle nie być. Za nabiałem też jakoś nie przepadam, więc całkowicie z niego zrezygnować to nie byłby dla mnie żaden problem. Uważam, że człowiek bez mięsa jak najbardziej może funkcjonować i nie jest mu ono do szczęścia potrzebne.

karin
karin 22-07-2016 11:07

Ja lubię mięso, nie za wiele rodzajów - głównie drób. Nie jest też tak, że nie dam rady funkcjonować bez mięsa czy ryb. Mogę przez dłuższy czas na spokojnie żywić się tylko i wyłącznie owocami i warzywami. Nie ma to dla mnie najmniejszego problemu. Szczególnie teraz w lecie kiedy mamy dostęp do świeżych produktów. Jednak na weganizm bym się nie dała rady przestawić, między innymi dlatego, że w mojej diecie jest sporo białka zwierzęcego. Podziwiam osoby, które nie jedzą produktów pochodzenia zwierzęcego - naprawdę wielki szacunek :)

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Weganizm: fakty i mity"