Szukaj

Problemy z sercem a ciąża

Podziel się
Komentarze0

Sporo kobiet które zachodzą w ciążę mają już jakieś problemy zdrowotne. Związane są one np. z chorobami jelit, tarczycy lub serca. Jeżeli jednak Ciebie dotyczy  choroba serca znajdziesz tu kilka istotnych informacji, jak radzić sobie z ta dolegliwością podczas trwania ciąży.   


W normalnym przebiegu ciąży w układzie sercowo-naczyniowym zachodzą zmiany. Wzrasta wydajność serca o prawie 50% następnie tętno przyśpiesza do 20 uderzeń na minute. Zmiany te pojawiają się zupełnie normalnie, czasem prowadzą do wykrycia nieszkodliwego szmeru w sercu.


Sztuczna Zastawka serca, a ciąża.

Kobiety z wymienionymi zastawkami serca otrzymują zwykle lek przeciwkrzepliwy, aby uniknąć ryzyka pojawienia się skrzepliny krwi. Leki podawane w celu uniknięcia tego wypadku mogą przenikać przez łożysko i mogą powodować problemy u dziecka. Lekarze zmieniają wtedy przyjmowane leki na takie, które w jak najmniejszym stopniu będą szkodzić rozwojowi dziecka. Ważne jest aby przed planowaną ciążą skonsultować się z lekarzem kardiologiem i ginekologiem w celu ustalenia przebiegu ciąży.Wysokie ciśnienie krwi.

Nadciśnienie samoistne, a tak naprawdę każda postać przewlekłego wysokiego ciśnienia krwi, zwiększa ryzyko pojawienia się dziecka z niską waga rozwojową. Skontaktuj się z lekarzem aby wykluczyć część leków, które przyjmujesz na obniżenie ciśnienia krwi- część zapewne będziesz mogła nadal przyjmować. Ciśnienie krwi obniża się w pierwszej połowie ciąży- dlatego możliwe,że lekarz przerwie na jakiś czas pobieranie leków nadciśnieniowych.

Niezależnie od przyczyny problemów z sercem, jest mało prawdopodobne, by kobiety z objawami bezduszności, duszności podczas chodzenia miały problemy z donoszeniem ciąży. Mimo tego pamiętaj aby skontaktować się z lekarzem przed planowaną ciążą, aby jak najlepiej przygotować się do tego niezwykłego okresu w Twoim życiu.

Komentarze do: Problemy z sercem a ciąża

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz