Szukaj

Medycyna alternatywna a płodność

Podziel się
Komentarze0

Medycyna niekonwencjonalna są to metody leczenia wcale lub w małym stopniu akceptowane przez medycynę opartą na badaniach naukowych. Sposoby alternatywnego leczenia, według lekarzy zajmujących się  medycyną konwencjonalną, są bezużyteczne i nie przynoszą długotrwałych korzyści zdrowotnych. Mimo wszystko, coraz więcej osób przekonuje się do naturalnych sposobów kuracji.

Medycyna alternatywna a płodność

Niektóre ze sposobów leczenia alternatywnego związane są z wieloletnią historią, niektóre natomiast powstały stosunkowo niedawno. Jak się okazuje, sposoby te mogą być skuteczne w leczeniu niepłodności.

Homeopatia

W tej formie leczenia, każdy z pacjentów traktowany jest indywidualnie, dlatego też nie ma odgórnie przyjętych wskaźników co do efektów leczenia. Są jednak preparaty, które skutecznie pomagają podczas planowania ciąży. Rodzaj oraz sposób ich aplikowania jest zazwyczaj z góry narzucany przez osobę kierującą leczeniem. Statystycznie jest to mniej więcej 5 tabletek dwa razy dziennie, bądź jedna globulka, również dwa razy dziennie. Pigułkę taką umieszcza się pod językiem, aż do jej całkowitego rozpuszczenia.

Klasyczny rodzaj homeopatii zawiera wiele środków, które używane są podczas leczenia, natomiast np. Dr Schuessler stosuje zaledwie kilka wybranych, które wspomagają również organizm w samoleczeniu. Wszelkie pierwiastki i minerały potrzebne do prawidłowego funkcjonowania są na bieżąco uzupełniane w trakcie planowania potomstwa. Najważniejsze jest, aby nie było niedoborów żelaza czy wapnia. W odróżnieniu od innych środków stosowanych w homeopatii, te od dr Schuessler'a mimo iż również występują w postaci tabletek, należy je najpierw rozpuścić w wodzie, a następnie wypić powstały roztwór.

Fitoterapia

W myśl tego rodzaju leczenia, kobiety planujące dziecko powinny unikać pewnych ziół, tj.: łopian, kocimiętka, rumianek, caulophyllum, koper włoski, jałowiec czy szałwia. Mężczyźni natomiast nie powinni spożywać ciemiernika, dziurawca, a także zbyt dużych ilości lukrecji. Aby zharmonizować równowagę żeńskich hormonów, można używać wypróbowanego niepokalanka pospolitego. Dzięki niemu zostaje uregulowana równowaga hormonalna, co wpływa na zwiększenie płodności. Warto więc codziennie rano wypić szklankę jagód tego zioła lub przynajmniej zażyć tabletki, oczywiście zgodnie z zaleceniami lekarza.

W pierwszej połowie cyklu można również wzmocnić swoją krew. Wystarczy przygotowywać sobie codziennie herbatę z szałwii, bylicy i dzięgielu. W drugiej połowie cyklu natomiast zalecana jest mieszanka herbat, które pomogą się zrelaksować i uregulują przepływ krwi. Przygotować należy je z alchemillie, krwawnik, pestki niepokalanka pospolitego i melisę.

Istnieje również szereg ziół przeznaczonych dla mężczyzn, dzięki którym pozbędą się oni wszelkich zaburzeń i zwiększą swoją płodność.

Akupunktura

Akupunktura jest metodą leczenia igłami stosowaną od pięciu tysięcy lat w Chinach. Polega ona na wbijaniu stalowych igieł w wyznaczone miejsca na skórze i przesyłaniu impulsu ścieżkami energetycznymi do narządów wewnętrznych, aby wyciszyć lub też pobudzić ich aktywnoścć.

Potwierdzono jej skuteczne działanie w leczeniu bezpłodności u mężczyzn, dzięki zwiększeniu ilości i jakości nasienia oraz u kobiet, poprzez zwiększenie przekrwienia narządów i tym samym zwiększenia ich aktywności.

Ponadto, akupunktura działa relaksująco na nasz cały organizm. Minimalizuje stres, który jak obecnie jest jednym z najczęstszych przyczyn równych dolegliwości. Co więcej, jest ona znakomitym sposobem na zlikwidowanie silnych bóli głowy, migreny i stanów zapalnych. W przypadku, gdy para stara się o dziecko, zabiegi z akupunktury sprawiają, iż krążenie krwi w obrębie narządów rozrodczych jest znacznie efektywniejsze, a komórki odżywione i utlenione. Dzięki temu możliwe jest bezproblemowe zajście w ciążę i co ważniejsze, nie ma problemu z utrzymaniem ciąży.

Żyjemy w czasach, w których problem niepłodności jest bardzo często poruszany, gdyż bardzo dużo par cierpi z powodu niemożności założenia pełnej rodziny. Dlatego też osoby takie próbują wszystkiego, zarówno leczenia farmakologicznego, jak i decydują się na terapię przy pomocy medycyny niekonwencjonalnej.

Komentarze do: Medycyna alternatywna a płodność

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz