Szukaj

Zapalenie mięśnia sercowego

Podziel się
Komentarze0

Do objawów sugerujących zapalenie mięśnia sercowego należy zaliczyć: ogólne osłabienie, przewlekły, okresowo nasilający się ból w okolicy serca, przyspieszenie i skrócenie oddechu, łatwe męczenie się, przyspieszenie akcji serca, występowanie zaburzeń rytmu serca (najczęściej w postaci skurczów dodatkowych) i zaburzeń przewodzenia przedsionkowo-komorowego, zwykle w postaci bloku I stopnia. Rozpoznanie

Ustalenie rozpoznania zapalenia mięśnia sercowego, a szczególnie jego przyczyny, jest niemożliwe w warunkach domowych. Stąd też konieczność kierowania tego typu chorych przez lekarza domowego do szpitala.

Postępowanie lecznicze

W przypadku zapalenia mięśnia sercowego postępowanie zależy od jego przyczyny. Korzystnym efektom leczenia sprzyjają systematyczność, dokładność, leżenie w łóżku, ograniczenie wszelkich zbędnych wysiłków fizycznych, zlikwidowanie ewentualnie istniejących w organizmie ognisk zapalnych itp. Czas leczenia jest zazwyczaj długi, zależy od typu zapalenia, przebiegu i nawrotów choroby.


W okresie poszpitalnym konieczne jest systematyczne kontynuowanie zaleconego leczenia domowego, oszczędzający tryb życia i rekonwalescencja sanatoryjno-uzdrowiskowa oraz regularne kontrole lekarskie i testy laboratoryjne.

Komentarze do: Zapalenie mięśnia sercowego

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz