Szukaj

Wysoki cholesterol mniej groźny dla kobiet niż dla mężczyzn

Podziel się
Komentarze1

Najnowsze badanie, które zostanie opublikowane we wrześniowym wydaniu magazynu Epidemiology, wykazuje, że mężczyźni w średnim wieku są bardziej zagrożeni negatywnymi skutkami wysokich poziomów cholesterolu, niż ich rówieśniczki płci żeńskiej. Badacze przeanalizowali wyniki pod kątem ryzyka pierwszego zawału serca dla ponad 40 000 kobiet i mężczyzn z Norwegii.Podkreślają teraz, że bieżące kliniczne wytyczne opieki nad takimi pacjentami są takie same dla obu płci.

Dr Erik Madssen z NTNU (Norwegian University of Science and Technology), autor badania, mówi: - Nasze rezultaty sugerują, że wysoki cholesterol jest o wiele groźniejszy dla mężczyzn niż dla kobiet w średnim wieku, dlatego prewencja w tej grupie wiekowej może znaczące zredukować ryzyko pierwszego zawału serca u mężczyzn.


Naukowcy posłużyli się danymi z badania Nord-Trondelag Health Study, zrealizowanego w 1995 – 1997 w Norwegii, w trakcie którego pobierano próbki krwi od 65 000 ludzi.

Przeanalizowano informacje na temat 23 525 kobiet i 20 725 mężczyzn poniżej 60 roku życia.

W trakcie blisko 12-letnich obserwacji stwierdzono 157 nowych przypadków zawału serca u kobiet, a 553 u mężczyzn.

Drugi autor badania dr Lars Erik Laugsand dodaje: - Nasze odkrycia sugerują, że mężczyźni w średnim wieku z niekorzystnym profilem cholesterolu, są o wiele bardziej zagrożeni zawałem mięśnia sercowego, niż wcześniej uważano. Mężczyźni ci powinni być leczeni bardziej zdecydowanie, niż jak to się robi aktualnie. Dzięki zdecydowanej prewencji uratujemy więcej żyć.

Komentarze do: Wysoki cholesterol mniej groźny dla kobiet niż dla mężczyzn (1)

beatamarysia
beatamarysia 10-06-2014 17:01

Mężczyzną łatwiej schudnąć

1

Całkowicie się z tym zgadzam, ale czy ma nam być ich żal? Chodzi o to, że mężczyźni powinni bardziej dbać o prawidłową wagę. tym bardziej, że ogólnie łatwiej jest im schudnąć, przeczytałam o tym na chudzianka.pl/odchudza... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze