Szukaj

Tysiąc implantów ślimakowych w Klinice Otolaryngologii w Poznaniu

Podziel się
Komentarze0

Klinikę Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu opuszcza właśnie tysięczny pacjent, który dzięki zdobyczom nowoczesnej medycyny będzie słyszał dźwięki otaczającego świata. W poznańskim szpitalu klinicznym operacje wszczepienia implantów ślimakowych wykonuje się od blisko 20 lat.Poznański Program Leczenia Głuchoty Metodą Implantów Słuchowych został zapoczątkowany w 1994 roku, kiedy to zespół specjalistów poznańskiej Akademii Medycznej (obecnie – Uniwersytet Medyczny) pod kierunkiem prof. Witolda Szyftera, wszczepił pierwszy implant ślimakowy. W tej chwili jest to jeden z największych tego typu programów w Europie, ze stu operacjami w skali roku.

Doświadczenia życiowe pacjentów pokazują, że wszczepienie implantu ślimakowego pozwala wrócić do świata osób słyszących i żyć w nim bez kompleksów i bez barier. Szczególne powody do radości mają rodzice dzieci, którym wszczepiono implant na wczesnym etapie życia, a które teraz wychowują się wspólnie z rówieśnikami, uczą się i rozpoczynają normalne, dorosłe życie.


Poznański Program wiąże się też z wieloletnią działalnością naukową i dydaktyczną, a także z intensywną współpracą z innymi instytucjami zaangażowanymi w programy prozdrowotne (np. wspólny z fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków).

Program, jak i pozostała działalność poznańskich otolaryngologów, cieszy się wielkim uznaniem w polskim i międzynarodowym środowisku naukowym.  W uroczystości, która odbędzie się 4 czerwca 2013 roku w Concordia Design, zapowiedzieli udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, środowiska akademickiego, wielu znamienitych gości reprezentujących świat naukowy oraz (a może przede wszystkim) pacjenci, dla których operacja wszczepienia implantu stała się początkiem nowego życia.

Komentarze do: Tysiąc implantów ślimakowych w Klinice Otolaryngologii w Poznaniu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz