Szukaj

Starzenie się i HIV: wyzwanie, któremu system zdrowia musi stawić czoła

Podziel się
Komentarze0

Starzenie się z wirusem HIV było kwestią dość teoretyczną jeszcze 15 lat temu, ale dziś, biorąc pod uwagę postępy w leczeniu, niektórzy nosiciele wirusa HIV wejdą w trzeci wiek z tą chorobą. A ten fakt stanowi naprawdę bardzo poważne wyzwanie dla całego systemu zdrowia.



Z jednej strony, sytuacja ta może cieszyć, ponieważ nie umieramy już przecież na AIDS w takich samych warunkach jak w przeszłości, która wcale nie jest aż tak odległa. Natomiast, system opieki zdrowotnej oraz służb socjalnych nie jest jeszcze gotowy, aby stawić czoła takiej złożonej sytuacji.

Organizacje, które walczą z AIDS, z wielkim niepokojem obserwują aktualnie, nie tylko to, że ludzie żyją coraz dłużej z AIDS, ale także to, że wirus HIV teraz pojawia się i zostaje wykrywany  u osób w wieku powyżej 50 lat.

Jest to tendencja, która naprawdę niepokoi, ponieważ ci ludzie, którzy się zawsze wcześniej zabezpieczali, już tego w ogóle nie robią z powodów, które nie są jasne i które jeszcze trzeba ustalić. Doktor Réjean Thomas, z kliniki Actuel, zapytuje sam siebie, jak do tego doszło, jak to wyjaśnić, dlaczego ludzie, którzy zostali wcześnie uświadomieni i uwrażliwieni, którzy potrafili uniknąć tej choroby przez 20 albo nawet i 30 lat, tak nagle przestają być zupełnie czujni.

Zobacz również:



Doktor Réjean Thomas dorzuca także, iż nie potrafi wyjaśnić przyczyny występowania wirusa HIV wśród ludzi ze starzejącej się populacji, którzy przecież widzieli śmierć nie jednego przyjaciela zarażonego HIV i chorującego na AIDS. Przecież o tych ludziach myślano, iż są już dostacznie uświadomieni w tej kwestii, ubolewa doktor Thomas.

Dlatego też doktor Réjean Thomas uważa, iż, po tych wszystkich kampaniach informacyjnych, które miały na celu uświadomienie młodych ludzi, u szczytu ich aktywności seksualnej, przyszedł czas na skierowanie szczególnej uwagi właśnie na osoby starsze.

Komentarze do: Starzenie się i HIV: wyzwanie, któremu system zdrowia musi stawić czoła

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz