Szukaj

Spadek temperatur niekorzystny dla serca

Podziel się
Komentarze0

Fundacja Serce i Tętnice uświadamia nas, w chwili, kiedy grudzień zaczyna się bardzo niskimi temperaurami, że spadek temperatur czyni nasze serce bardziej wrażliwym.W tym jakże zimowym i zimnym grudniu, podczas gdy wiele regionów miało już okazję doświadczyć gołoledzi i zamieci śnieżnych, francuska Fundacja Serce i Tętnice wyjaśnia nam, że spadek temperatur oraz ogromne zimno mogą w konsekwencji uczynić nasze serce bardziej wrażliwym i podatnym na zawał, na przykład.

Ta informacja opiera się na licznych badaniach przeprowadzonych w Europie oraz poza Atlantykiem. Badania te odnotowują przede wszystkim, iż poziom śmiertelności z powodu chorób serca oraz układu krążenia jest bardzo często wyższy w dniach wielkiego zimna, niż w innych dniach.


Ostatnio, czasopismo British Medical Journal przeprowadziło badanie w piętnastu miastach angielskich. W przebiegu tych badań zauważono, że za każdym razem, jak temperaura powietrza obniża się o jeden stopień, może to oznaczać podwyższenie o 2% ryzyka zawału serca w ciągu miesiąca.

Aby ograniczyć to ryzyko, Fundacja Serce i Tętnice apeluje do osób wrażliwych, aby się zaszczepiły przeciwko grypie. Szczepionka pozwoli zapobiec osłabieniu organizmu w okresie zimowym przez wirusa grypy.

Poza tym, Fundacja Serce i Tętnice zaleca noszenie wielu warstw ubrania, aby utrzymać dobrą temperaturę ciała, zakrywanie rąk, szyi oraz głowy, a także – nie picie alkoholu, zanim odważnie zaatakujemy zimno.

We Francji, każdego roku odnotowuje się od 130 000 do 145 000 przypadków zawału mięśnia sercowego.

Komentarze do: Spadek temperatur niekorzystny dla serca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz