Szukaj

Skuteczna szczepionka przeciwgrypowa dla seniorów!

Podziel się
Komentarze0

Nowa szczepionka, o której mowa, należy do rodziny szczepionek antygrypowych Fluozone i będzie wskazana dla osób po 65 roku życia. W Stanach Zjednoczonych już została zatwierdzona w trybie przyśpieszonym przez agencję FDA (Food and Drug Administration), choć potrzebne było jeszcze przeprowadzenie szerokiego badania.I właśnie takie badanie zrealizowało francuskie laboratorium farmaceutyczne Sanofi, czyli producent szczepionki.

Prace objęły ponad 30 000 dorosłych powyżej 65 lat. Rezultaty okazały się obiecujące, według komunikatu Sanofi: - Fluozone High-Doze okazała się skuteczniejsza o 24,2% w zapobieganiu grypie u seniorów, w porównaniu do standardowej dawki szczepionki.

Badanie to zostanie przedstawione agencji FDA, aby ta mogła mu się przyjrzeć na początku 2014.


Wprowadzenie na rynek nowej szczepionki pozwoli starszym osobom na skuteczniejsze chronienie się przed grypą.

John Shiver, odpowiedzialny za badania i za rozwój w Sanofi Pasteur, mówi: - Szczepionki przeciwgrypowe są korzystne z punktu widzenia zdrowia publicznego. Zapobiegają grypie i jej powikłaniom we wszystkich grupach wiekowych.

Ale to właśnie osób starszych dotyczą zawsze największe poziomy hospitalizacji i zgonów spowodowanych grypą, mimo stosowanych szczepień.

Faktem jest, że ponad 90% zgonów związanych z grypą dotyczy osób powyżej 65 roku życia.

Ale nie tylko seniorzy powinni się szczepić przeciwko tej chorobie wirusowej. Raport opublikowany w magazynie Vaccine w czerwcu informował, iż śmiertelność związaną z grypą można by zredukować o 25%, gdyby zaszczepili się wszyscy młodzi dorośli i dzieci.

Komentarze do: Skuteczna szczepionka przeciwgrypowa dla seniorów!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz