Szukaj

Sidaction 2013: ponad 5 milionów euro w 3 dni

Podziel się
Komentarze0

Jak ogłosili organizatorzy francuskiej kampanii Sidaction 2013, w tym roku udało się zebrać 5,1 mln euro na badania naukowe i pomoc chorym na AIDS. Jest to o 900 000 euro (25%) więcej niż w ubiegłym roku, jak mówią w komunikacie przedstawiciele stowarzyszenia Sidaction.W miniony weekend, tak jak każdego roku od 1994, kampania Sidaction zmobilizowała Francuzów do przekazywania środków na rzecz walki z AIDS.

W trakcie tych 3 dni zbierano dary finansowe na badania oraz leczenie pacjentów seropozytywnych. Od 20 lat, stowarzyszenie Sidaction, które stworzył Pierre Berge, walczy o uwrażliwienie populacji na ten problem i o niezbędne środki finansowe.

Połowa zebranych funduszy jest przekazywane na publiczne badania nad HIV, a druga połowa na opiekę nad chorymi we Francji i w 29 krajach rozwijających się.


- W ciągu trzech dni udało się zebrać więcej pieniędzy niż w 2012 roku, który był rokiem dość kryzysowym w stosunku do 2011. To zwiastuje pozytywną tendencję wzrostową, co nas bardzo cieszy –
mówią organizatorzy.

W komunikacie rozpowszechnionym przez AFP, przedstawiciele Sidaction komentują: - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ po trudnym roku 2012, zaznaczonym przede wszystkim wyborami prezydenckimi we Francji, Francuzi znów oddają się walce z AIDS.

Sidaction jest jedynym stowarzyszeniem walki z AIDS, które finansuje badania, stąd też znaczenie darów zbieranych co roku.

Celem oczywiście jest wynalezienie skutecznej terapii przeciwko tej wyniszczającej chorobie oraz znalezienie alternatywy dla triterapii, która oznacza dożywotnią konieczność zażywania leków.

W każdym razie, przedstawiony bilans może okazać się jeszcze bardziej obiecujący w kolejnych dniach, albowiem Francuzi mogą w dalszym ciągu wpłącać pieniądze poprzez internetową stronę sidaction.org albo dzwoniąc pod specjalny numer telefonu. Wszystko to do 18 kwietnia.

Komentarze do: Sidaction 2013: ponad 5 milionów euro w 3 dni

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz