Szukaj

Raport: 7 niezbędnych kroków do stworzenia generacji wolnej od AIDS

Podziel się
Komentarze0

Szanowani na całym świecie eksperci zdrowia pytają: Czy społeczeństwo zapłaci cenę za to, by ten sen się ziścił? Koniec epoki AIDS jest w zasięgu naszej ręki. Ale, jak autorzy specjalnego dodatku do wydania sierpniowego Journal of Acquired Immune Deficiencies (JAIDS) wskazują, nowe inwestycje finansowe – i wznowione zobowiązania - krajów na całym świecie będą mieć decydujące znaczenie w pełnym wprowadzeniu w życie sprawdzonego leczenia i działań zapobiegających. Niezbędne jest także kontynuowanie badań naukowych.,,Dopiero wtedy generacja wolna od AIDS będzie możliwa” – piszą  Richard Marlink, Wafaa El-Sadr, Mariangela Simao i Elly Katabira. ,,Czy chcemy zapłacić cenę za spełnienie się naszych marzeń?” – pytają naukowcy.

Doktor Marlink, dyrektor wykonawczy Harvard School of Public Health AIDS Initiative, rekomenduje badania w dodatku specjalnym, który jest rezultatem międzynarodowej konferencji dotyczącej AIDS, zwołanej na Harvard School of Public Health w grudniu 2011 roku.

Zgromadziła ona ponad 200 globalnych specjalistów ze środowiska akademickiego, rządu, organizacji pozarządowych i sektora prywatnego, w oczekiwaniu na Międzynarodową Konferencję dotyczącą AIDS w Waszyngtonie wyznaczoną na 22-27 lipca 2012 roku.


Suplement zatytułowany ,,Zaangażowanie kładące kres epidemii: Siedem niezbędnych kroków w kierunku generacji wolnej od AIDS”, rozpoznaje siedem kluczowych obszarów, gdzie pieniądze i wola polityczna muszą być skupione, by nadszedł koniec epidemii AIDS.

Obejmują one:

1. Obietnicę i wyzwania dla leku antyretrowirusowego (ARVs), zapobiegającego przenoszeniu HIV.

2. Nowe terapie AIDS, ulepszenie możliwości leków ARV w leczeniu zakażeń i prace w kierunku nowych metod terapeutycznych.

3. Urozmaicanie roli przywódców rządowych, sektora prywatnego i organizacji pozarządowych (NGOS) w napędzaniu lokalnych i krajowych odpowiedzi na epidemię.

4. Zwężanie nierówności zdrowotnych w zapobieganiu i leczeniu AIDS, spowodowanych przez gospodarczą dyskryminację i piętno.

5. Zapobieganie przenoszeniu się AIDS z kobiety na płód, w mało i w średnio zamożnych państwach, gdzie dostęp do usług zapobiegających jest ograniczony, ale gdzie nowe leki pokazują, że AIDS może być praktycznie wyeliminowany u niemowląt i dzieci.

6. Finansowanie badań nad szczepionkami przeciwko AIDS, które są niezbędne, by faktycznie wyeliminować chorobę.

7. Maksymalizowanie i powiększanie obecnych inwestycji w globalną odpowiedź na AIDS, a nie obniżanie ich.

Komentarze do: Raport: 7 niezbędnych kroków do stworzenia generacji wolnej od AIDS

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz