Szukaj

Przeciwciała monoklonalne wykorzystywane w leczeniu podwyższonego cholesterolu

Podziel się
Komentarze0

Dwie duże firmy farmaceutyczne - Sanofi i Regeneron opracowały metodę skutecznego leczenia chorób o podłożu genetycznym, związanych z podwyższonym poziomem cholesterolu we krwi. Do leczenia wykorzystano tzw. przeciwciała monoklonalne. Wyniki testów nad skutecznością leczenia zostały opublikowane w czasopiśmie The Lancet oraz omówione na Kongresie we Włoszech.Wysoki poziom cholesterolu w przypadku chorób o podłożu genetycznym jest spowodowany działaniem białka PCSK9, które go utrzymuje.
Leczenie przeciwciałem monoklonalnym, blokuje ten rodzaj białka.

Badania nad skutecznością leku REGN727 zostały przeprowadzone na grupie 77 osób cierpiących na genetycznie uwarunkowane, wysokie stężenie cholesterolu.  Ten rodzaj choroby jest oporny na leczenie statynami.Jak się okazało po 12 tygodniach podawania leku REGN727 stężenie cholesterolu u chorych zmniejszyło się od 29,8% aż do 67,9%.

Przedstawiciele Sanofi i Regeneron liczą na to, że nowa generacja leku przyczyni się do zmniejszania ilości występowania udarów mózgu i ataków serca, związanych z podwyższonym stężeniem cholersterolu. 

    

Komentarze do: Przeciwciała monoklonalne wykorzystywane w leczeniu podwyższonego cholesterolu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz