Szukaj

Owoce i korzenie skuteczne w regeneracji wątroby?

Podziel się
Komentarze0

Najbardziej zdumiewającym aspektem wątroby jest to, że się regeneruje. Naukowcy odkrywają nowe sposoby wspomagania wątroby w tym komórkowym procesie regeneracji. Niektóre produkty zawierają dzikie i potężne składniki odżywcze, które przywracają komórki wątroby. Badania z Drugiej Wojskowej Akademii Medycznej w Szanghaju, w Chinach, pokazują, że jagody Schisandry i korzeń Astragalusa pracując razem, potrafią zregenerować wątrobę.

Wątroba jest niesamowitym systemem filtracji dla całego ciała. Przetwarza nie tylko krew organizmu, ale również rozkłada substancje odżywcze dla komórek w organizmie. Produkuje cholesterol, aby pomóc w transporcie tłuszczu, generuje białka osocza krwi i eliminuje żółć przez pęcherzyk żółciowy. Wątroba usuwa również bakterie z krwi i filtruje substancje trujące. Oznaki słabej pracy wątroby można obserwować przez złe warunki skóry.

Badanie pokazuje cuda owoców cytryńca i korzenia traganka przy leczeniu wątroby

Grupę związków czynnych nazywane lignanami, znajdującą się w jagodach Schisandry, badano jak pracują jako przeciwutleniacze w zainfekowanych komórkach wątroby szczurów. Polisacharydy, które są długimi łańcuchami polimerowymi cząsteczek węglowodanów, uzyskano z korzenia Astragalusa i połączono z lignanami z owoców Schisandry. Mieszanina okazała się być bardziej skuteczna przy regeneracji komórek wątroby niż przy autonomicznym leczeniu.

W tym badaniu, szczury były obarczone toksycznymi ilościami czterochlorku węgla. Ten okres zatrucia trwał trzy miesiące oraz znacznie podwyższył poziom aminotransferazy alaninowej ( ALT ), asparaginianu aminotransferaz (AST), malondialdehydu ( MDA ) oraz działania fosfatazy alkalicznej (ALP). Nie obserwowano zmian w wątrobie u szczurów kontrolnych. Zatrucie obniżyło również poziom zredukowanego glutationu (GSH), katalazy (CAT) i dysmutazy ponadtlenkowej (SOD).

Po zatruciu wątroby czterochlorkiem węgla badacze zaczęli badanie przez poddawanie zabiegom Schisandry (450 mg/kg), zabiegom Astragalusa (135 mg/kg) oraz leczeniu skojarzonemu, aby porównać różnice. Zabiegi obniżyły poziom ALT, AST, ALP i stężenie MDA w wątrobie, jak również wzrost aktywności SOD i CAT oraz stężenia GSH. Dowody wskazują na to, że te ziołowe zabiegi przyspieszają regenerację wątroby. Po mieszaninie cytryńca i traganka, ciężkie zwyrodnienie tłuszczowe wątroby jest ograniczone tylko do „łagodnego uszkodzenia”.

Komentarze do: Owoce i korzenie skuteczne w regeneracji wątroby?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz