Szukaj

Organizacja Narodów Zjednoczonych chce zredukować do zera liczbę nowych infekcji wirusa HIV do 2015 roku

Podziel się
Komentarze0

Organizacja Narodów Zjednoczonych stawia przed sobą naprawdę bardzo ambitny cel w walce z AIDS: zredukowanie do całkowitego zera liczby nowych infekcji oraz zgonów związanych z chorobą, w 2015 roku, według raportu opublikowanego ostatnio.



Raport 2011 na temat AIDS, zaprezentowany przez sekretarza generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, przedstawia nowe strategie walki z chorobą i wymaga pilnego uniwersalnego dostępu do leków, do opieki oraz do wsparcia dla osób zarażonych wirusem HIV, tak samo jak i położenia kresu dyskryminacji pod tym względem.

Dokument, podany do wiadomości publicznej w New Delhi, w Indiach, odnotowuje zmniejszenie liczby nowych infekcji wirusem HIV na całym świecie, ale jednocześnie nawołuje do ostrożności, precyzując, iż każdego dnia ponad 7000 osób (w tym 1000 dzieci), zostaje zarażonych wirusem HIV.


Według raportu, liczba osób nowo zarażonych wirusem HIV zmniejszyła się o 19% w przeciągu ostatniego dziesięciolecia, biorąc pod uwagę koniec grudnia 2009 roku. W conajmniej 33 krajach odnotowano spadek o przynajmniej 25% liczby przypadków nowych infekcji.

Mimo tego spadku, liczba osób zarażonych nie przestaje rosnąć w Europie Wschodniej, w Azji Centralnej, w Afryce Północnej, na Bliskim Wschodzie, tak samo jak w niektórych regionach Azji.

W streszczeniu na temat ostatnich 30 lat od momentu, kiedy AIDS stała się wielkim wyzwaniem dla medycyny na skalę światową, raport dorzuca jeszcze, iż żaden kraj nie jest wolny od tej naprawdę światowej epidemii.

W przeciągu tych trzech dziesięcioleci, AIDS zabrała ponad 25 000 000 żyć, a ponad 60 000 000 ludzi zostało zarażonych.

Raport wyjaśnia, że strategia walki zawiera pięć celów: zredukować do zera liczbę nowych infekcji oraz do zera liczbę zgonów związanych z AIDS od dziś do 2015 roku, zaprzestać dyskryminowania osób seropozytywnych, dać kobietom i dziewczętom możliwość poznania swoich praw i uniknięcia zakażenia, zapewnić uniwersalny dostęp do leczenia.

Komentarze do: Organizacja Narodów Zjednoczonych chce zredukować do zera liczbę nowych infekcji wirusa HIV do 2015 roku

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz