Szukaj

Nowy stymulator serca może być noszony bez żadnego ryzyka w trakcie rezonansu magnetycznego mózgu

Podziel się
Komentarze0

Władze zdrowotne Kanady, Santé Canada, właśnie zatwierdziły nowy stymulator serca, który pozwala pacjentom poddać się bez ryzyka badaniu obrazowania techniką rezonansu magnetycznego.Pani doktor Anne Gillis, profesor medycyny na Uniwersytecie w Calgary, w Kanadzie, wyjaśniła, że pacjenci, którzy nosili stymulator serca, aż do tej pory byli uprzedzani o niebezpieczeństwach związanych z rezonansem magnetycznym.

Rezonas magnetyczny jest wyjątkowo skuteczny jeśli chodzi o uzyskiwanie obrazów mózgu, serca, mięśni oraz innych miękkich części ciała, w diagnozowaniu nowotworów, zranień oraz chorób. Ale istniało ryzyko, iż tego typu stymulator może wywołać skurcze serca w sposób nieodpowiedni, albo nawet spalić tkankę serca, wyjaśniła pani profesor Gillis.


Pani profesor Gillis dorzuciła jeszcze, że nowy stymulator serca, wymyślony przez firmę Medtronic, z Mississauga, w Ontario, w Kanadzie, zawiera składniki oraz obwody zmodyfikowane w ten sposób, że ryzyko zostało wyeliminowane.

Pani profesor Gillis przypomniała także, że średni wiek, w którym pacjenci potrzebują rozrusznika serca, to 73 lata, czyli ten moment w życiu, kiedy badania rezonansem magnetycznym są często wymagane w wykrywaniu innych problemów zdrowotnych.

Komentarze do: Nowy stymulator serca może być noszony bez żadnego ryzyka w trakcie rezonansu magnetycznego mózgu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz