Szukaj

Niektóre etui na iPady mogą szkodzić rozrusznikom serca

Podziel się
Komentarze0

Wszyscy ci, którzy mają rozruszniki kardiologiczne, powinni zachować czujność, używając iPadów, gdyż te mogą dezaktywować urządzenia ratujące życie. Tak wynika z badania przedstawionego na kongresie naukowym w Denver w USA i opisanego w Science et avenir.Przyczyną takiego stanu rzeczy jest Smart cover, czyli magnetyczne etui przeznaczone dla iPada (tablet firmy Apple).

Naukowcy wykazali, że iPad 2, oparty o pierś, dezaktywuje aparaty u 30% przetestowanych pacjentów.

Science et avenir
podsumowuje: - Nie ma w tym nic dziwnego. Magnesy i stymulatory kardiologiczne nie idą w parze.

Konkrety. Są dwa typy aparatów: stymulatory serca (rozruszniki) oraz defibrylatory automatyczne.

Jeżeli chodzi o te pierwsze, magnes nie dezaktywuje urządzenia, ale sprawia, że pracuje ono nierytmicznie, nie słucha rytmu bicia serca i zaczyna działać z minimalną zaprogramowaną częstotliwością.


Jeżeli zaś chodzi o defibrylatory automatyczne, w przypadku pacjenta z zaburzeniami rytmu serca, bliskość magnesu sprawia, że urządzenie po prostu nie działa.

Jacques Mansourati z Francuskiej Federacji Kadiologicznej, mówi: - Zjawisko to jest potencjalnie niebezpieczne, choć ekstremalnie rzadkie, ponieważ uprzedzamy o tym naszych pacjentów. Jeżeli chodzi o iPada, trzeba po prostu pamiętać, żeby z nim nie zasypiać i nie trzymać na klatce piersiowej.

Jeżeli jesteś posiadaczem takiego tableta i masz rozrusznik serca, pamiętaj, żeby trzymać iPada w odległości co najmniej 30 cm od ciała. Poza tym, nie należy ufać silnym magnesom: trzymać się z dala od telefonów mobilnych, płyt indukcyjnych i szybko przechodzić przez bramki bezpieczeństwa w supermarketach.

Komentarze do: Niektóre etui na iPady mogą szkodzić rozrusznikom serca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz