Szukaj

Kwas hialuronowy i chondroityna to co w stawach mamy

Podziel się
Komentarze0

Kwas hialuronowy jest naturalnym związkiem, który występuje w dużych ilościach w organizmie człowieka. Bez wątpienia jest w nim jedną z najważniejszych substancji chemicznych. Jest  połączeniem kwasu glukoronowego z N-acetylo-D-glukozaminą a jego główną funkcją  jest podtrzymanie lub zwiększenie nawilżania  poprzez zdolność wiązania wody.

Kwas hialuronowy i chondroityna to co w stawach mamy
Przy każdym  ruchu, organizm  człowieka wykorzystuje kwas hialuronowy, który nawilża jego stawy.

Oprócz stawów  substancja ta występuje w organizmie  również w skórze, oczach, włosach i dziasłach. Z wiekiem ilość kwasu maleje. Organizm 40 letniej osoby produkuje juz tylko 50% potrzebnego kwasu hialuronowego a w wieku  60-ciu lat  tylko 10 %. Kwas hialuronowy jest obecnie jedną z najintensywniej przebadanych substancji w medycynie. Jest powszechnie stosowany w ortopedii a zastrzyki z tą substancją są jedną z terapii stanów zapalnych stawów kolanowych.

Ostatnie badania wskazują, że równie  dobre efekty dla stawów i skóry przynosi doustna suplementacja. A zatem kwas hialuronowy to jeden z podstawowych materiałów budowlanych mazi wewnątrzstawowej, którego podawanie chroni stawy i odbudowuje chrząstki. Jedną z form uzyskiwania kwasu hialuronowego jest bezpośrednia ekstrakcja  z grzebieni kogutów. Chondroityna czyli połączenie kwasu glukoronowego z cukrami występuje w postaci płynnej macierzy. Jest budulcem wewnątrz-komórkowym. Działa w przypadku komórek aktywnych. Siarczan chondroityny odbudowuje tkankę łączną, a jego właściwości wiązania wody mają istotny wpływ na tłumienie wstrząsów jakim poddawane są stawy.

Chondroityna posiada bardzo dobry wpływ na sprawność i wytrzymałość stawów, a w połączeniu z kwasem hialuronowym gwarantuje zwiększenie odporności zarówno stawów, jak i kości na mikrouszkodzenia. Biologicznym źródłem  uzyskiwania siarczanu chondroityny  jest rekin. Suplementy diety z zawartością kwasu hialuronowego i chondroityny są zalecane jako uzupełnienie diety dla osób z chorobami zwyrodnienia stawów (CHZS), m.in. stawów kolanowych (gonartroza),stawów biodrowych (koksartroza), stawów kręgoslupa i kręgów lędźwiowych (spondyloartroza), stawów w palcach (rizartroza), osób po operacjach, w trakcie rehabilitacji  oraz dla osób cierpiącym na reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)


HYALUTIDIN HC Aktiv to suplement diety nowej generacji, unikatowa, opatentowana receptura połączenia kwasu hialuronowego i chondroityny (HCK) - głównych składników chrząstki stawowej. Unikatowość produktu HYALUTIDIN HC Aktiv polega na wprowadzeniu dwóch rewolucyjnych innowacji: po pierwsze podajemy stawom produkt w płynnej formie w  postaci syropu zawierającego komplex HCK, poprzez układ trawienny, krwioobieg, aż do receptorów komórek chrzastek.


Jego płynna forma i specjalny łancuch chemiczny, który  wprowadza obie substancje, nie jako monokomponenty ale jako kompleks gwarantuje wchłanialność do organizmu na poziomie ponad 90%. W trakcie tworzenia produktu nasze badania potwierdziły ze przy artrozie składniki  występujące jako monokomponenty nie mają znaczącego działania.

Druga innowacja polega na tym, że stworzony wyjątkowy kompleks HCK, który po dostaniu się do receptorow komórek chrząstki  pobudza synowicyty i pozwala na rozmnażanie się cząsteczek kwasu hialuronowego odpowiadającego za własciwą ilość mazi stawowej, natomiast  chondroityna w połączeniu z proteinami wpływa na odradzanie się chrząstki stawowej.

Taka formuła preparatu  pozwala na uzupełnianie i utrzymanie w organizmie wysokiego poziomu zawartych w nim składnikow zwiększa lepkość mazi stawowej, redukuje procesy zapalne, tłumi tworzenie mediatorów zapalnych IL1,PGE2 i angiogenezę. Uzupełnia tez płyn synowialny. Utrzymuje odpowiednie ciśnienie mazi stawowej i poprawia amortyzację. Ponadto pomaga wstrzymać degradacje chrząstki stawowej i wspomaga jej regenerację . Składniki zawarte w suplemencie są szybko absorbowane do miejsc wskazujących niedobory w organizmie. Preparat stosuje sie tylko raz dziennie przez okres 30 dni. Nie obciąża  on układu trawiennego. Zażywanie preparatu  można łączyć z innymi środkami. Jest to właściwa terapia przyczynowa bez zagrożenia.  Medycyna ortomolekularna(podawanie substancji naturalnych, które występują w przemianie materii)

Sukces po 2-3 tygodniach

Wysoką skuteczność produktu zbadano na chorych z problemami stawu kolanowego z artrozą II stopnia. Badania były przeprowadzone w Niemczech, w/g kwestionariusza WOMAC (Western Ontario and McMaster University), przy współudziale Szpitala Specjalistycznego w Vogelsang-Gommern

Skład:
kwas hialuronowy i chondroityna – kompleks HCK (roztwór o stężeniu 1.500,0 mg/100ml), cukier inwertowany, witamina E w postaci octanu DL-alfa tokoferolu, substancja konserwująca – sorbinian potasu (E202). Zawarty w nim kompleks HCK produkowany jest wyłącznie z produktów mineralnych.

Opakowanie( 30 dniowa dawka) zawiera dwie butelki preparatu 1 litr netto (2 x 0,5 l), które przy standardowym obciążeniu stawów umożliwi prawidłowe funkcjonowanie organizmu przez cały rok.

Więcej o produkcie na naszej stronie internetowej www.zapaleniestawow.eu

Komentarze do: Kwas hialuronowy i chondroityna to co w stawach mamy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz