Szukaj

Kontrola cholesterolu i ciśnienia krwi obniża ryzyko choroby serca

Podziel się
Komentarze0

Nowe badanie, opublikowane w Circulation, sugeruje, że ryzyko choroby serca u danej osoby można obniżyć o co najmniej 50% poprzez regularne kontrolowanie ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu. Jednakże zaledwie jedna osoba na trzy poddaje się takim badaniom.Badacze przyjrzeli się danym na temat ponad 17 000 amerykańskich dorosłych, którzy uczestniczyli w ankietach National Health and Nutrition Examination Surveys w okresach 1988 – 94, 1999 – 2004 i 2005 – 10.

Ocenili ich ciśnienie krwi i poziomy cholesterolu, jak również inne czynniki ryzyka choroby serca (wiek, rasa, inne choroby typu cukrzyca, częstotliwość wizyt u lekarza, palenie, ubezpieczenie).


Odkryli, że grupa ludzi, która najwięcej może skorzystać z leków przeciwcholesterolowych i antynadciśnieniowych to starsi Amerykanie z cukrzycą lub chorobą serca, a także ludzie pochodzenia hispanoamerykańskiego i afroamerykańskiego.

Znaleźli także powiązanie między wizytami u lekarza dwa razy w roku a kontrolą ciśnienia krwi i cholesterolu.

Wcześniejsze badania opublikowane w Annals of Emergency Medicine pokazały, że 9 na 10 afroamerykańskich pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi ucierpiało także z powodu choroby serca wywołanej przez nadciśnienie.

Około 1/3 Amerykanów ma wysokie poziomy złego cholesterolu CDC, informuje centrum Centers of Disease Control and Prevention. Zaledwie 1/3 z tych pacjentów ma swoją dolegliwość pod kontrolą.

Komentarze do: Kontrola cholesterolu i ciśnienia krwi obniża ryzyko choroby serca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz