Szukaj

Kolejne przypadki nowej ptasiej grypy w Chinach

Podziel się
Komentarze0

Chińskie władze poinformowały w środę o kolejnych przypadkach zarażenia ptasią grypą spowodowanych przez nowego wirusa H7N9. Jedna ofiara zmarła. Tym samym liczba zgonów z powodu nowej infekcji sięgnęła już 9. 38-letni kucharz zachorował w ubiegłym miesiącu, pracując w prowincji Jiangsu.W prowincji tej odkryto również 5 innych przypadków.

Kucharz zmarł w szpitalu w Hangzhou w dniu 27 marca, jak donosi agencja informacyjna Xinhua. Przeprowadzone analizy potwierdziły infekcję H7N9.

Drugi pacjent, również w Hangzhou, to 67-letni mężczyzna, aktualnie leczony. Nie odkryto powiązania między tymi dwoma przypadkami. Nikt z najbliższego otoczenia obydwu mężczyzn do tej pory nie zachorował.


Z siedmiu innych zarażonych nowym szczepem, dwie ofiary zmarły. Pozostała piątka w stanie krytycznym przebywa w szpitalu w Nanjing.

Szanghaj, Nanjing i Hangzhou to miasta we wschodnich Chinach, położone blisko siebie.

Chińskie Ministerstwo Rolnictwa stwierdza, iż jeszcze nie odkryto żadnego zwierzęcia zarażonego H7N9, ale bardzo prawdopodobne jest to, że wirus przybył do Chin wraz z ptakami migrującymi.

WHO w poniedziałek poinformowała, że 3 pierwsze przypadki pokazują, iż nie doszło do transmisji człowiek-człowiek, ale pytania dotyczące źródła zarażenia i sposobu przenoszenia wirusa pozostają w dalszym ciągu bez odpowiedzi.

Przypomnijmy, że w 2003, kiedy w Państwie Środka pojawił się wirus SARS, władze chińskie początkowo próbowały ukryć wszelkie informacje na temat epidemii.

Komentarze do: Kolejne przypadki nowej ptasiej grypy w Chinach

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz