Szukaj

Kanada uczestniczy w tworzeniu skutecznej szczepionki przeciwko HIV, dostępnej i taniej

Podziel się
Komentarze0

Kanada ogłosiła swój udział w pracach nad powstaniem szczepionki przeciwko wirusowi HIV. Szczepionka ta miałaby być dostępna na całym świecie, w dodatku wszyscy mogliby sobie na nią pozwolić, gdyż byłaby niedroga.Na 18 Międzynarodowej Konferencji dotyczącej AIDS, która odbyła się w Wiedniu w dniach 18-23 lipca 2010 roku, kanadyjska Minister Zdrowia, Pani Leona Aglukkaq, wyjaśniła, że zostało stworzone właśnie Stowarzyszenie na rzecz Badań i Rozwoju, działające przy ICVV (Canadian HIV Vaccine Initiative, Inicjatywa Kandyjska Szczepionki HIV), czyli kanadyjskiej sieci, która jednoczy naukowców kanadyskich i nie tylko.

Stowarzyszenie na rzecz Badań i Rozwoju ma na celu znalezienie nowatorskich rozwiązań, które pomogą stworzyć szczepionkę przeciwko wirusowi odpowiedzialnemu za wywoływanie choroby AIDS. Stowarzyszenie będzie stawiać na jakość badań naukowych oraz na duże inwestycje, które będą miały na celu pomóc naukowcom, jeśli chodzi o przechodzenie ich szczepionek-kandydatów przeciwko HIV z etapu badań w laboratorium do etapu badań klinicznych, które są uznawane na całym świecie.


Inicjatywa ta również zatrzymuje się przy kwestii profilaktyki zakażeń wirusem HIV oraz ochrony przed transmisją wirusa HIV z matki na dziecko, szczególnie w krajach o niskim i średnim przychodzie. Ta inwestycja ma służyć stworzeniu lepszego dostępu, lepszych usług, lepszych programów oraz osiągnięcia większego poziomu wiedzy dotyczącej wirusa HIV, w celu zredukowania liczby matek seropozytywnych.

Rządowi kanadyjskiemu oraz Fundacji Billa i Melindy Gates, która zaoferowała dofinansowanie do tej inwestycji, zależy na konsultacjach w przeciągu najbliższych miesięcy, w celu zgromadzenia komentarzy na temat najlepszego sposobu rozpoczęcia dzieła oraz finansowania Stowarzyszenie na rzecz Badań i Rozwoju przy ICVV.

Komentarze do: Kanada uczestniczy w tworzeniu skutecznej szczepionki przeciwko HIV, dostępnej i taniej

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz