Szukaj

Kambodża: trzeci zgon spowodowany ptasią grypą

Podziel się
Komentarze0

W poniedziałek, Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że w Kambodży doszło do trzeciego już zgonu z powodu ptasiej grypy, od początku tego roku. Tym razem chodzi o dziesięcioletnią dziewczynę, mieszkającą w prowincji Kampong Speu na południowym zachodzie kraju.Oznacza to, że grypa ptasia w dalszym ciągu sieje spustoszenie w Azji.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, która wystosowała wspólny komunikat z kambodżańskim ministerstwem zdrowia, dziewczyna zachorowała w dniu 20 maja i zmarła tydzień później.

Władze zdrowotne zleciły przeprowadzenie analiz, które potwierdziły obecność wirusa H5N1 u zmarłej. Według przeprowadzonego śledztwa, dziesięciolatka miała zarazić się grypą w trakcie przygotowywania mięsa z zarażonych kurcząt.


Tym samym, chodzi tutaj o 21 osobę w Kambodży, która została zarażona wirusem ptasiej grypy H5N1. Światowej Organizacja Zdrowia przedstawia swoje statystyki, które mówią o dziewiętnastym z kolei zgonie z powodu komplikacji ptasiej grypy, do którego doszło w tym kraju od 2003 roku.

Światowej Organizacja Zdrowia również podaje, że do tej pory ptasia grypa zabiła na całym świecie ponad 350 ludzi, od momentu pojawienia się prawie dziesięć lat temu.

Po dłuższym okresie wyciszenia, ptasia grypa po raz kolejny pojawiła się w Chinach w grudniu 2011 roku, powodując następny zgon w tym kraju. Co ważne, pierwszy od osiemnastu miesięcy. Chodziło o młodego mężczyznę, który złapał wirusa poprzez bliski kontakt z ptactwem.

Następnie, zgony zaczęły odnotowywać inne państwa azjatyckie, takie jak Wietnam, Indonezja, a także Kambodża.

Komentarze do: Kambodża: trzeci zgon spowodowany ptasią grypą

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz