Szukaj

Indonezja: młoda dziewczyna umiera na ptasią grypę

Podziel się
Komentarze0

W dniu 13 lutego, młoda kobieta, w wieku dziewiętnastu lat, zmarła z powodu ptasiej grypy na wielkim przedmieściu, na zachód od Dżakarty, w Indonezji. Jest to trzeci zgon w tym kraju, związany z tą chorobą od początku 2012 roku.Grypa ptasia zdaje się więc ponownie pojawiać w Azji; jest na to coraz więcej dowodów. Jak podaje indonezyjskie ministerstwo zdrowia, młoda dziewczyna, której zgon właśnie zarejestrowano, była zatrudniona w prywatnym domu.

Ten śmiertelny przypadek dodaje się do dwóch poprzednich, które zarejestrowano w Dżakarcie w styczniu tego roku. Jak podkreślają indonezyjskie władze zdrowotne, w kraju tym nie zarejestrowano żadnego śmiertelnego przypadku ptasiej grypy u człowieka od października 2011 roku.

Według ostatniego bilansu, który sporządziła Światowa Organizacja Zdrowia, grypa ptasia zabiła już 152 osoby w Indonezji, odkąd się tam pojawiła w 2003 roku. Z tych 152 przypadków, dziewięć przypada na rok 2011 oraz trzy nowe na 2012, można więc powiedzieć, że choroba ta zaczyna znów podnosić głowę, albowiem rok 2012 dopiero się zaczął.


W sumie, znów według danych zebranych przez Światową Organizację Zdrowia, na całym świecie naliczono 342 zgony związane z ptasią grypą. Dodajmy jeszcze, że archipelag indonezyjski, na którym mieszka ponad 240 000 000 ludzi, jest strefą świata najbardziej dotkniętą przez tę niebezpieczną chorobę.

Zaraz za Indonezją jest Wietnam, gdzie do tej pory naliczono ponad sześćdziesiąt zgonów z powodu ptasiej grypy. 

W rzeczywistości, w Indonezji, w wielu gospodarstwach domowych ludzie żyją w bardzo bliskim kontakcie z ptactwem (z drobiem), mimo że nawet prawo tego zabrania, właśnie z powodu zagrożenia.

Zaobserwowano również nowe przypadki ptasiej grypy, jak zresztą każdego roku w okresie zimowym, poza Indonezją: w Wietnamie, w Chinach oraz w Kambodży.

Komentarze do: Indonezja: młoda dziewczyna umiera na ptasią grypę

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz