Szukaj

H7N9 w Chinach: ostatni bilans

Podziel się
Komentarze0

Według najnowszego raportu WHO na temat sytuacji w Chinach i epidemii nowego wirusa ptasiej grypy, cztery kolejne osoby zmarły w wyniku infekcji H7N9. Raport, przedstawiony w piątek, mówi o 131 zarażonych i 36 zgonach w sumie.WHO podkreśla, że 4 ostatnie zgony to przypadki, które właśnie zidentyfikowano w laboratoriach. Od 8 maja bowiem nie zarejestrowano żadnych nowych przypadków zarażenia nowym wirusem ptasiej grypy.

Organizacja dodaje jeszcze, że w dalszym ciągu nie ma dowodów na to, aby wirus, którego po raz pierwszy u ludzi zidentyfikowano w marcu, mógł przenosić się swobodnie z człowieka na człowieka. Gdyby tak się stało, moglibyśmy obawiać się pandemii H7N9.


Jednakże, ponieważ w dalszym ciągu nie odkryto źródła infekcji, możemy spodziewać się kolejnych przypadków zarażeń u ludzi.

Raport podsumowuje, że chińskie władze wciąż prowadzą śledztwo epidemiologiczne i przeprowadzają testy laboratoryjne nad uzyskanymi próbkami. Poza tym, w ubiegłym tygodniu liczba nowych przypadków zmalała w niektórych chińskich prowincjach.

Komentarze do: H7N9 w Chinach: ostatni bilans

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz