Szukaj

Grypa ptasia zabija po raz kolejny

Podziel się
Komentarze0

W poniedziałek, Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała o zgonie kolejnej ofiary ptasiej grypy. Tym razem chodzi o sześcioletnią Kambodżankę, a tym samym, jest to już druga śmierć związana z tą chorobą w Kambodży od początku tego roku. Tak jak każdego roku, w okresie zimowym, i w tym także ptasia grypa na nowo pojawiła się w niektórych azjatyckich krajach i spowodowała wiele zgonów.Do tego bilansu dochodzi teraz nowa ofiara w Kambodży, dziewczynka żyjąca w prowincji Kampong Chhnang w centrum kraju.

Sześciolatka zachorowała w dniu 22 marca i zmarła kilka dni później (30 marca 2012 roku), jak sprecyzowała w swoim komunikacie Światowa Organizacja Zdrowia.

Kambodżańskie ministerstwo zdrowia wyjaśnia jeszcze, że od kolejnej ofiary ptasiej grypy pobrano krew, a analizy przeprowadzone na tej podstawie pozwoliły stwierdzić, iż jak najbardziej i w tym przypadku chodzi o wirusa H5N1.


Wirus ten jest odpowiedzialny właśnie za wywoływanie ptasiej grypy. Jak do tej pory, w Kambodży zarejestrowano już 20 osób zarażonych wirusem H5N1, od 2003 roku, podaje jeszcze kambodżański minister zdrowia.

Sześciolatka jest drugą ofiarą śmiertelną stwierdzoną w tym kraju i w tym roku, natomiast już osiemnastą od 2003 roku.

Pod koniec grudnia 2011 roku Chiny ogłosiły pierwszy zgon związany z ptasią grypą w tym kraju, po osiemnastu miesiącach spokoju. To sprawiło, że władze zdrowotne na całym świecie oraz Światowa Organizacja Zdrowia zaczęły się obawiać ponownego pojawiania się tej choroby.

Według statystyk WHO, do tej pory naliczono już ponad 300 zgonów związanych z ptasią grypą. Od grudnia 2011 roku inne kraje również zaczęły donosić o nowych przypadkach, ale wydaje się, że jak do tej pory, epidemia ptasiej grypy raczej nam nie zagraża.

Komentarze do: Grypa ptasia zabija po raz kolejny

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz