Szukaj

Grypa A: wirus H1N1 zidentyfikowany we Francji

Podziel się
Komentarze0

Wirus grypy H1N1 został właśnie stwierdzony u 35 pacjentów w klinice w Górnej Sabaudii (w Villaz, w pobliżu Annency). Tym samym oznacza to, że grypa A, która pojawiła się w 2009 roku i jest znana także jako grypa meksykańska albo grypa świńska, na nowo zaczyna zagrażać we Francji.W sezonie od lipca 2009 roku do sierpnia 2010, wirus H1N1 spowodował 312 zgonów w tym kraju oraz zmusił władze zdrowotne do przeprowadzenia masowej kampanii szczepień.

Lekarze z kliniki Château de Bon Attrait stwierdzili, iż epidemia została zidentyfikowana ze stuprocentową pewnością w połowie grudnia i dotyczy w głównej mierze pacjentów placówki. Aczkolwiek, zaraziło się także kilka osób z personelu.


Przeprowadzono testy, aby zidentyfikować pacjentów oraz pracowników, którzy byli nosicielami wirusa. Stale wykrywa się także nowe zarażone osoby. Chorym podano odpowiednie leczenie, a w przypadku osób zdrowych zastosowano prewencję.

Epidemia się rozprzestrzeniła, ale wydaje się, iż została już opanowana przez lekarzy z kliniki, jak wyjaśnia dyrektor Château de Bon Attrait w komunikacie.

Aby uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się wirusa, zarażonych pacjentów umieszczono w izolatkach, a także ograniczono liczbę wizyt.

Epidemia została także zgłoszona do agencji zdrowotnej ARS (Agence régionale de santé).

Komentarze do: Grypa A: wirus H1N1 zidentyfikowany we Francji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz