Szukaj

Fundacja Gates daje 220 milionów dolarów na walkę z gruźlicą

Podziel się
Komentarze0

Fundacja Billa Gatesa przewidziała dar rzędu 220 000 000 dolarów w ciągu pięciu lat dla firmy Aeras, która działa w dziedzinie biotechnologii. Firma ta ma przeznaczyć te pieniądze na aktywne badania nad szczepionką przeciwko gruźlicy. Dodajmy jeszcze, że firma Aeras jest największą firmą biotechnologiczną na świecie, działającą dla dobra publicznego.Jak stwierdza przewodniczący firmy, Jim Connolly, bez wsparcia finansowego badań nad poszukiwaniem nowych szczepionek, nigdy nie uda się wyeliminować gruźlicy jako zagrożenia dla światowego zdrowia publicznego.

Dlatego też nowy zastrzyk pieniędzy powinien być widziany jako nawoływanie do działania, w celu zwyciężenia jednej z najbardziej zabójczych chorób na całej planecie, stwierdza jeszcze Jim Connolly w komunikacie cytowanym przez Agence France Presse.

Pieniądze te bowiem pozwolą firmie Aeras na wsparcie istniejących partnerów, którzy również prowadzą badania nad szczepionką, na całym świecie, zarówno w Afryce, jak i w Europie, a nawet w Chinach. A to przyśpieszy opracowanie szczepionki przeciwko gruźlicy, skutecznej i pewnej. 

Zobacz również:Jim Connolly przypomina jeszcze, że wyzwania naukowe, jakie się wiążą z opracowaniem szczepionki, są ogromne, a zagrożenia, które przedstawia sobą gruźlica, dotyczą całej planety.

Generalnie, jak oceniają naukowcy, trzeba będzie podnad 1 000 000 000 dolarów w ciągu pięciu kolejnych lat, aby podtrzymać światowe wysiłki zmierzające do zwalczenia choroby. Zdaniem naukowców, gruźlica jest chorobą tak złożoną, że będzie potrzebna co najmniej jedna szczepionka, aby odpowiedzieć na zróżnicowanie geograficzne szczepów bakteryjnych, które są odpowiedzialne za tę plagę.

Firma Aeras rozważa ze swej strony, iż będzie potrzebować od 400 000 000 do 500 000 000 dolarów w ciągu kolejnych pięciu lat, aby osiągnąć swoje kluczowe cele w pracach nad szczepionką przeciwko gruźlicy, w latach 2012 – 2016, wspólnie z partnerami w badaniach. Fundacja Bill i Melinda Gates pokryła więc już prawie połowę tego zapotrzebowania.

Komentarze do: Fundacja Gates daje 220 milionów dolarów na walkę z gruźlicą

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz