Szukaj

Alergia - leki a odczulanie

Odpowiedz w wątku
stokrotka54
stokrotka54 25-09-2015 09:28

niestety leczenie w Polsce nie należy do najtańszych, u mnie tak naprawdę problem rozwiązał się dopiero po odwiedzeniu specjalisty, który przepisał mi [reklama]. przez lata odczulałam się - niestety nic to nie dało a pieniądze wyrzucone w błoto..

akoni
akoni 06-04-2016 15:09

Z tego co słyszałam od lekarzy, który nawet sami zlecają odczulanie, rzeczywiście takie odczulanie okazuje się suma sumarum nieskuteczne. Leki na alergię, te przepisywane przez lekarzy i te, które można kupić w aptece znowu nie są moim zdaniem takie bardzo drogie...
Według mnie warto też sprawdzić, czy nie dochodzi do jakiś alergii krzyżowych z alergią np. na pewne pokarmy, bo może okazać się, że prawdziwym problem jest alergia na jedzenie, a nie np. alergia wziewna na pyłki czy trawy i odczulanie będzie wtedy zupełnie bez efektu.
Leki przy alergii wziewnej często okazują się niezbędne, bo bez nich ciężko np. wytrzymać ataki kichania czy łzawienie z oczu, zwłaszcza wiosną czy latem, ale jak się nie ma objawów, które przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu, to lepiej ich, przynajmniej moim zdaniem, nie brać.

Jambo
Jambo 13-04-2016 09:46

Odczulanie jest chyba najbardziej skuteczne u osób, które mają alergię wziewną czy też są uczulone na jad owadów. Z każdym rodzajem alergii warto udać się do lekarza i zrobić testy stwierdzające, jaki jest to rodzaj alergii. To już lekarz powinien zdecydować czy w tym przypadku odczulanie będzie skuteczne, czy też lepiej zastosować antybiotykoterapię. Leki są bardziej popularne jako metoda leczenia alergii i wydaje mi się, że są jednak one skuteczniejsze.

Polinezja
Polinezja 12-07-2016 10:48

Mi lekarz zlecił odczulanie, zwłaszcza, że leki na alergię na mnie nie działały. Jestem zadowolona z tego, że zdecydowałam się jednak poddać zabiegowi odczulania, mimo że na początku dosyć poważnie się wahałam. Alergia to jest już dla mnie przeszłość.

Ullka
Ullka 12-07-2016 10:59

Odczulanie zwykle trwa 2, 3 miesiące, podczas takiej kuracji aplikowana jest jedna dawka leku tygodniowa. Natomiast nie ma się co spodziewać, że już po pierwszej dawce zauważymy spektakularne efekty. Zabieg odczulanie trzeba powtarzać przez około 5 lat, żeby całkowicie pozbyć się alergii.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Czy leki sprzedawane poza apteką są dla nas niebezpieczne?"