Szukaj

Śliwa afrykańska (Pygeum africanum)

Śliwa afrykańska jest wielkim drzewem o trwałych liściach, które rośnie w regionach górskich Afryki. Od dawna, Afrykanie używali jego kory w leczeniu dolegliwości pęcherza, a przede wszystkim tego, co nazywali „chorobą starego mężczyzny” (łagodny przerost prostaty). W XVIII wieku, podróżnicy europejscy odkryli tę starą wiedzę i przywieźli ją do siebie z wielkim entuzjazmem, nazywając drzewo „śliwą z Afryki”.

Śliwa afrykańska (Pygeum africanum) źródło: wikipedia


Z powodu swojej popularności, śliwa afrykańska był bardzo powszechnie zbierana, a drzewo w związku z tym jest teraz uważane za gatunek zagrożony. Fakt ten sprawił, że ceny ekstraktu wzrostły astronomicznie.


To właśnie Francuzi wymyślili i opracowali rodzaj wyciągu lipofilowego standaryzowanego, używanego za naszych czasów. Ekstrakt skomercjalizowany pod nazwą Tadenan jest zresztą lekarstwem w wolnej sprzedaży, uznanym w Europie, używanym do leczenia łagodnego przerostu prostaty. Triterpeny (14%), w tym sterole, tak samo jak i n-doconasol, są substancjami aktywnymi, służącymi za markery standaryzacji. 


Śliwa afrykańska jest często łączona z innymi roślinami, przede wszystkim z karłatką niską, z pokrzywą zwyczajną, oraz z nasionami dyni. W przebiegu prób klinicznych, preparaty na bazie pokrzywy oraz kory śliwy afrykańskiej, dały dobre rezultaty w leczeniu łagodnego przerostu prostaty.


Części wykorzystywane:
kora.


Służy do ...

  • leczenia łagodnego przerostu prostaty

Dostępność: ekstrakt ze śliwy afrykańskiej sprzedaje się w postaci kapsułek. Mówi się o nim, że jest „znormalizowany”, ponieważ jego zawartość aktywnych składników aktywnych jest kontrolowana.

Biorąc pod uwagę rzadkość oraz wysoką cenę śliwy afrykańskiej, możemy wybrać palmę karłatkę niską, aby leczyć łagodny przerost prostaty, czyli inny produkt naturalny, którego skuteczność również została wykazana.


Ostrzeżenie:
należy skonsultować się z lekarzem, który postawi diagnozę łagodnego przerostu prostaty, zanim zaczniemy zażywać ten produkt w ramach samoleczenie.


Przeciwwskazania
: nieznane.


Działanie niepożądane: rzadko, lekkie dolegliwości żołądkowo-jelitowe.


Interakcje z innymi roślinami i suplementami: nieznane.


Interakcje z lekarstwami:
nieznane.

Komentarze do: Śliwa afrykańska (Pygeum africanum)

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz