Szukaj

Stres i bezsenność

Komentarze do: Sposoby na stres
Odpowiedz w wątku
anetaaa_
anetaaa_ (Spamer) 14-08-2015 20:57

Ja próbowałam wielu rzeczy, zaczęłam intensywniej ćwiczyć, nawet próbowałam treningu relaksacyjnego ale dużo to nie dało, moim największym problemem było to że nie mogłam zasnąć w nocy (2-3 godziny przerwacałam się z boku na bok), dużo lepiej mi się śpi po nervomixie, czasami melisę sobie zaparzę

Maxior1410
Maxior1410 08-04-2016 16:45

Stres jest zmorą XXI wieku, gdzie wszyscy żyjemy szybko i intensywnie, ciągły wyścig szczurów, również nie sprzyja zrelaksowaniu się. Świetną sprawą, która może pomóc nam się odstresować jest bars, czyli uciskanie odpowiednich punktów na głowie i nie tylko, bo również można na całym ciele. Podczas takiej sesji bars, człowiek się zdąży wyciszyć zrelaksować, niektórym nawet podczas takiej godzinnej sesji uda się przysnąć, jednak będąc ciągle świadomym, co się dokoła nich dzieje. Osoby, które mają w swoim życiu dużo stresu powinny spróbować takiej sesji, a może akurat im też to pomoże.

Jambo
Jambo 20-05-2016 16:34

Mi na stres pomagają ćwiczenia, im bardziej się zmęczę i wypocę podczas ćwiczeń, tym bardziej później nie mam czasu myśleć o tym, co mi się przytrafiło w ciągu dnia i wywołało sytuację stresogenną. Ćwiczenia zawsze działały na mnie relaksująco i stres zawsze po takim treningu ze mnie spływał. Duży wysiłek fizyczny u mnie sprawdza się również na bezsenność. Po takim wysiłku zawsze zasypiam jak małe dziecko.

Kornelia42
Kornelia42 20-05-2016 16:38

A nie próbowałaś nigdy medytacji? Podczas medytacji staramy się wyciszyć nasz organizm i pozwalamy odpłynąć myślom, które nas dręczą i wywołują stres, a także wprawiają w bezsenność. Ja robię taką sesję medytacji co najmniej kilka razy w tygodniu i mi to pomaga. Zawsze czuję się później zrelaksowana i nie mam problemów z bezsennością i ze stresem.

Marcysia93
Marcysia93 23-05-2016 16:37

Miałam podobny problem. Ćwiczenia nie pomagały mi się odprężyć, jakoś na mnie to nie działa. Po treningu jestem tylko bardzo zmęczona, a stres jak był tak jest. Może warto spróbować tabletek ziołowych. Ja zażywam tabletki ziołowe, gdy dopada mnie stres i w moim przypadku one pomagają. Po chwili, czuję się odprężona i zapominam o stresie.

Konwergens
Konwergens 23-05-2016 17:00

Często może być tak, że stresujemy się nawet wtedy, gdy nie znajdziemy się w jakiejś typowo stresującej sytuacji. Może się tak dziać dlatego, że niejednokrotnie sami się nakręcamy i mamy nieprzyjemne myśli. Dużo mówi się, że sen jest najlepszym lekarstwem i ja się z tym całkowicie zgadzam. Regularne drzemki mogą wpłynąć na obniżenie stresu w naszym organizmie. Niejednokrotnie może się okazać, że to właśnie zbyt krótki sen może być przyczyną stresu.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Sposoby na stres"