Szukaj

Rodzice zwiększają czujność w obawie przed alergią

Podziel się
Komentarze2

60% respondentów wykryło alergię u swoich dzieci przed 6 miesiącem życia dziecka. Najczęściej występującym objawem tej choroby są zmiany na skórze, uczulają głównie produkty mleczne, a najskuteczniejszą metodą leczenia okazuje się dieta - to najważniejsze wyniki „Ogólnopolskiego sondażu wśród rodziców dzieci z alergią pokarmową”. Sondaż został przeprowadzony przez firmę IBSS BIOMED S.A. w listopadzie ubiegłego roku.Objawy i leczenie

Rodzice, którzy wzięli udział w sondażu, przyznali, że najczęstszą przyczyną podejrzeń alergii u dziecka, są pojawiające się zmiany skórne, przede wszystkim na twarzy, w okolicy uszu oraz w zgięciach kolan i łokci. Problemy te nasilają się u dzieci głównie jesienią.

Generalnie, rodzice wykazują się sporą czujnością w obserwacji maluchów. U sześciorga na dziesięcioro dzieci respondentów alergię wykryto przed ukończeniem 6 miesiąca życia! Najczęściej wskazywanymi przez rodziców alergenami są wszelkiego rodzaju produkty mleczne oraz jaja kurze. Dlatego też rodzice kładą silny nacisk na dietę u malucha. Dzieci leczone są głównie objawowo, stąd wyjątkowe znaczenie odpowiedniej pielęgnacji skóry, na którą rodzice zwracają szczególną uwagę.

Co Ty wiesz o alergii?

Okazuje się, że rodzice małych alergików poziom swojej wiedzy na temat alergii oceniają jako średni. Jedynie lepiej wykształceni rodzice stwierdzają, że ich wiedza osiągnęła poziom zadowalający. Ciekawym wydaje się fakt, iż ci rodzice, którzy w większości szukają informacji o alergii w Internecie (są to głównie osoby z wyższym wykształceniem), wiedzą mniej o wspomaganiu leczenia alergii probiotykami, niż słabiej wykształceni, dla których głównym źródłem informacji są lekarze. Oznacza to, iż edukację rodziców w kwestii terapii probiotykami w głównej mierze prowadzą lekarze i specjaliści.


Alergia - chorobą cywilizacyjną

„Ogólnopolski sondaż wśród rodziców dzieci z alergią pokarmową” pozwolił spojrzeć na problem oczyma czterystu rodziców dzieci ze zdiagnozowaną lub tylko podejrzewaną alergią. Sondaż  pomógł określić obserwowane przez rodziców główne objawy alergii u dzieci oraz stosowane metody leczenia, był też próbą pokazania stanu wiedzy rodziców na temat alergii oraz wspomagania jej leczenia probiotykami, w tym tzw. polskimi probiotykami.

Alergia pokarmowa zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych. Pojawia się w wyniku zmieniających się warunków życia, nadmiernej „sterylizacji” oraz nieco mniej oczywistych zmian środowiskowych, jak wzrost popularności cesarskiego cięcia, przewaga mniej licznych rodzin, nadmierny reżim higieniczny w okresie noworodkowo-niemowlęcym. Statystyki pozwalają wnioskować, że problem ten będzie się nasilał i wzrośnie liczba dzieci cierpiących z powodu alergii.

***
Sondaż przeprowadzony został w listopadzie 2011 roku przez firmę IBSS BIOMED S.A. Całościowy raport  z sondażu można pobrać ze strony http://www.latopic.pl/.

Komentarze do: Rodzice zwiększają czujność w obawie przed alergią (2)

stokrotka54
stokrotka54 27-09-2015 13:23

Alergia dokuczliwa w zimie

1

u mojej znajomej nieleczpna alergia skończyła się astmą - tego nie można bagatelizować bo się narobi więcej szkody niż pożytku ja w zimie męczę się jeszcze bardziej z roztoczami - często sprzątam, dywany i zasłony od ra... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
karolina87abc
karolina87abc 28-02-2015 13:59

alergia - probiotyk

1

ja moja wiedze o alergii najpierw opieralam na tym, co powiedzil mi lekarz jednak w gabinecie nie ma za wiele czasu na doksztalcanie sie, bo kolejna dluga... dlatego wiele czytam teraz w internecie, a o probiotykach powi... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze