Szukaj

Nowe zapisy w ustawach zdrowotnych

Rok 2014 przyniesie nowe zapisy w ustawach zdrowotnych. Fani słodyczy z automatów mogą uznać to za złe lub dobre rozwiązanie, ale od teraz na maszynach z batonami wymagane są wyświetlacze, które informują o ilości kalorii danego produktu. Nowe zasady etykietowania są zawarte w reformie opieki zdrowotnej wprowadzanej przez prezydenta Obamę.

Ostateczne przepisy dotyczące nowego sposobu etykietowania powinny być wydane na początku 2014 roku. FDA jest optymistycznie nastawiona do tego rozwiązania i uważa, że dzięki temu konsumenci będą lepiej poinformowani w sprawie swoich wyborów żywnościowych.

Prawie pięć milionów automatów w USA będzie musiało zostać zaktualizowanych do nowych wymogów. Koszty dla przemysłu będą wynosiły na start 25,8 mln dolarów oraz kolejne 24 mln co roku. Choć koszty wydają się wysokie to pozwoli to na podobne oszczędności w systemie opieki zdrowotnej przy założeniu, że 0,2 osób otyłych będzie jadło o 100 kalorii mniej na tydzień.

Negatywne opinie o tym pomyśle pojawiły się głównie z firm zajmujących się takimi automatami. Zwracały one uwagę na to, że poniesione koszty nie zwrócą się oraz będzie się to wiązać z dużą ilością czasu poświęconego przez pracowników na aktualizacje automatów, biorąc pod uwagę ogromną ilość maszyn, które tego wymagają. Niektórzy konsumenci także nie uważają tego pomysłu za potrzebny. Uważają, że ludzie i tak nie będą zwracać na to uwagi ponieważ korzystają oni z automatów wtedy, gdy nie ma nic innego do wyboru w okolicy.

Firmy mają rok na przystosowanie swoich urządzeń do nowych wymogów.

Komentarze do: Nowe zapisy w ustawach zdrowotnych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz