Szukaj

Jak najszybciej uzupełnić niezdobór magnezu?

Odpowiedz w wątku
Reki
Reki 24-10-2015 12:08

Mi ostatnio zaczynają drgać powieki, wydaje mi się, że to niedobór magnezu. Jak najszybciej go uzupełnić? Najlepiej za pomocą diety, nie lubię brać tabletek :/

dzoli
dzoli 05-05-2016 16:28

Aby jak najszybciej uzupełnić niedobór magnezu w diecie najlepiej wprowadzić duża ilość warzyw strączkowych.Jedz również dużo owoców suszonych takich jak figi, morele, rodzynki, daktyle. Na pewno musisz ograniczyć picie kawy i alkoholu. To bardzo wypłukuje magnez z organizmu. Jak chyba każdy wie najszybciej i najprzyjemniej uzupełnisz niedobór magnezu jedząc czekoladę i pijąc kakao. :)

reginka
reginka 17-05-2016 10:09

Ja znam świetny sposób, jak najszybciej uzupełnić niedobór magnezu. Nasz organizm wchłania magnez również przez skórę, najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobić sobie wakacje nad Morzem Martwym, leżeć na plaży, pływać w morzu i zażywać "magnezowych kąpieli". Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na taką przyjemność. Dlatego można zorganizować sobie w domu własne SPA :) Wystarczy zakupić chlorek magnezu sześciowodny w jak największym opakowaniu. Najlepiej zaopatrzyć się w jego najczystszą formę czyli CZDA.Do wanny z letnią wodą wsypuje 1-2 szklanki chlorku magnezu i zażywaj kąpieli przez około pół godziny. Nie używaj wtedy żadnych mydeł. W prawdzie, nie jest to tak super przyjemne jak wakacje nad morzem, ale na pewno jest to jeden z najszybszych sposobów na uzupełnienie niedoboru magnezu. :)

intruo
intruo 17-05-2016 12:53

Najszybciej uzupełnisz niedobór magnezu, przez zmianę diety. Jedz dużo orzechów oraz warzyw strączkowych. Owoce goji mają w sobie dużo magnezu, dzięki nim chyba najszybciej uzupełnisz niedobór magnezu. Według mnie najlepiej jest uzupełnić magnez, jedząc produkty, które go w sobie dużo zawierają. Też jestem przeciwniczką łykania tabletek. Chociaż czasami kiedy zaczyna mi " skakać oko" ratuję się jakąś tabletką z dużą dawką magnezu.

creepe
creepe 18-05-2016 12:39

A może przyjmujesz jeszcze jakieś leki, które blokują przyswajanie magnezu? Czasami niedobór magnezu spowodowany jest przyjmowanymi przez nas innymi medykamentami. Według mnie najszybciej uzupełnisz niedobór magnezu zażywając suplementy diety zawierające chelatową formę magnezu, takie jak cytrynian magnezu, glicynian magnezu lub jabłczan magnezu. Są to związki nietoksyczne i najlepiej wchłaniane przez organizm. To chyba jest najlepsza metoda uzupełnienia niedoboru magnezu.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Niedobór magnezu szkodzi układowi nerwowemu"