Szukaj

Poppy – najstarszy kot świata

Poppy urodziła się w 1990 roku i w przeliczeniu na wiek ludzi, ma dokładnie 114 lat. Jest o rok starsza od Misao Okawy pochodzącego z Japonii, najstarszego żyjącego człowieka na Ziemi.

Kotka Poppy urodziła się w Bournemouth w Wielkiej Brytanii w lutym 1990 roku. Obecnie, czyli w 2014 roku liczy 24 lata. W Księdze Rekordów Guinnesa zapisana jest jako najstarszy żyjący kot świata.

Poppy do dzisiejszego właściciela, czyli Marguerite Corner trafiła gdy miała 5 lat. Kotka mieszka wraz ze swoją właścicielką, jej córką i mężem Andy'm. Poppy na nudę narzekać nie może, gdyż do towarzystwa ma dwie córki Margureite w wieku 5 i 11 lat. Kotka niestety jest już prawie głucha i kompletnie ślepa. Właściciele wielokrotnie żegnali się ze swoim pupilem, jednak Poppy przetrwała wszystkie, nawet najniebezpieczniejsze choroby i stawała na nogi. Mimo obecności innych kotów w domu jej właścicielki, Poppy nadal jest „panią” własnego domu i rządzi innymi kotami.

Jaki jest sekret długowiecznego życia kotki?

Właścicielka twierdzi, że to po pierwsze zasługa genów, a po drugie zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej kotki. Mimo wszystko przyznaje, że od czasu do czasu lubi dać swojemu pupilowi trochę „ludzkiego jedzenia”, czasem są to nawet smakołyki z KFC, jednak bardzo rzadko.

Mimo wszystko Poppy nie jest najdłużej żyjącą kotką w historii. Najstarszy kot, jaki został odnotowany w Księdze Rekordów Guinessa to Creme Puff, kot żyjący w Teksasie, który osiągnął naprawdę zaskakujący wiek – 38 lat i trzy dni.

Komentarze do: Poppy – najstarszy kot świata

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz