Szukaj

Czy elektroniczny papieros jest skuteczny?

Podziel się
Komentarze0

Nie ufajmy papierosom elektronicznym oraz zapewnieniom o ich dobroczynnym wpływie na zdrowie! Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) każe bowiem konsumentom zwrócić uwagę na fakt, iż nie są one w żadnym wypadku wiarygodną metodą rzucenia palenia. A jeszcze w mniejszym stopniu są one metodą odwykową, pomagającą zerwać z nikotynizmem, która zostałaby zatwierdzona przez Światową Organizację Zdrowia.


Nie dysponujemy bowiem żadnymi danymi naukowymi, które potwierdzałyby skuteczność i bezpieczeństwo tego produktu, jak podkreśla z naciskiem doktor Ala Alwan, wicedyrektor generalny ds. chorób niezakaźnych oraz ds. zdrowia mentalnego przy Światowej Organizacji Zdrowia.

Światowa Organizacja Zdrowia nawet stwierdziła, iż producenci elektronicznych papierosów powinni jak najszybciej usunąć z broszurek handlowych dołączanych do tych produktów wszelkie wzmianki stwierdzające, iż jakoby WHO uznawała papierosy elektroniczne za środek rzucenia palenia skuteczny i pewny.


Papieros elektroniczny powstał w Chinach w 2004 roku. Z wyglądu bardzo przypomina on klasyczny papieros! Zbudowany jest z metalowej rurki, zbiornika zawierającego płynną nikotyną, z mikroprocesora i z rozpylacza. Działa on przy pomocy akumulatorka i nie produkuje dymu.

Grupa badawcza Światowej Organizacji Zdrowia, która jest odpowiedzialna za reglamentację produktów tytoniowych, zaniepokojona coraz większym sukcesem tych papierosów, postanowiła więc zainteresować się tą kwestią i wydała stosowne oświadczenie. Dodatkowo, francuska agencja AFSSAPS (Agence Française de sécurité sanitaire des produits de santé, Agencja Francuska ds. bezpieczeństwa sanitarnego produktów zdrowotnych) zaapelowała także o jak największą ostrożność dotyczącą użycia papierosów elektronicznych.

Komentarze do: Czy elektroniczny papieros jest skuteczny?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz